2015/2016

Představujeme účastníky okresních soutěží

FC Strojírna Honner – účastník extraligy

Klub FC Strojírna Honner byl založen v roce 2011 partou mladých nadšenců, kteří se nebojí rozdávat radost a bavit se sálovkou. Hned ve své první sezoně, ve které byli nasazeni do 2. Okresní ligy, dokázali tuto soutěž vyhrát (14-2-4, 44 bodů, skóre 123:71), což automaticky znamenalo postup do 1. Okresní ligy.

Také ve své první sezoně ve vyšší soutěži jsme nebyli pouze do počtu a po většinu ročníku jsme se pohybovali v horních patrech tabulky. Konečné páté místo (9-2-7, 29 bodů, skóre 77:75) tak bylo mírným zklamáním, ale zároveň příslibem do sezón budoucích.

Druhá sezóna v 1. Okresní lize, třetí v historii Strojírny celkově, byla nadmíru úspěšná. Naše mužstvo se po celý ročník přetahovalo s Lišovem o prvenství v tabulce, v konečném zúčtování jsme bohužel za lišovskými zaostali o jeden jediný bodík a museli jsme se tak spokojit s druhým místem. Oproti předchozímu ročníku však bylo vidět výrazné zlepšení, o čemž hovoří následující čísla - 14 výher, 2 remízy, 2 prohry, zisk 44 bodů při skóre 124:63. Se 124 nastřílenými brankami jsme byli nejproduktivnějším celkem soutěže, náš kanonýr Radim Staněk pak získal korunku pro nejlepšího střelce s 38 přesnými zásahy. Další "trofej" pak Strojírna získala za nejneslušnější a nejtrestanější mužstvo soutěže. Dařilo se nám také v Poháru, kde jsme postoupili do Krajského finále. To pro nás ale skončilo již v základní skupině. 

Třetí sezóna v 1. Okresní lize znamenala zisk premiérového titulu v této soutěži. Na čele jsme se usadili od úvodního kola a až do konce jsme na vedoucí pozici nikoho jiného nepustili. Konečná bilance se zastavila na číslech - 14 výher, 1 remíza, 3 porážky, při skóre 110:66 (druhý nejlepší útok a společně s Adamovem nejlepší obrana) a zisku 43 bodů. V sestavě jsme přivítali kanonýra Davida Radoucha, jenž během úvodních deseti utkání nasázel 30 branek a měl nakročeno ke korunce pro nejlepšího střelce. Bohužel kvůli zranění do dalšího průběhu nezasáhl a nakonec mu cena o pouhý jeden zásah utekla. Také v pohárové soutěži jsme předváděli slušné výkony - v českobudějovickém kole jsme brali stříbro, když jsme ve finále těsně podlehli Adamovu, z krajského kola jsme přivezli bronz. V průběhu ročníku jsme si také obměnili šatník a pořídili si nové slušivé dresíky.

Více na webu: www.fcstrojirnahonner.webnode.cz

Jak jste spokojeni s dosavadními výsledky týmu v okresní lize, jaká je její úroveň? Absolvujete v průběhu sezony tréninky?  

S výsledky jsme poměrně spokojeni. Bodíků přeci jen mohlo být o něco více, ale jsme realisté. Některé zápasy se nám povedly více, některé nám naopak nevyšly, tak už to ve sportu bývá. Letošní ročník po rozpadu krajské ligy je nesmírně náročný, není zde lehkého zápasu a proti nám nastupují nesmírně kvalitní celky. O tom vypovídá i tabulka, kdy nejlepší týmy loňské 1. okresní ligy bojují o holé přežití.

Kdo patří mezi opory týmu?

Nerad bych nikoho vyzdvihoval, jsme dobrá parta, ve které se najde plno kvalitních hráčů. Určitě ale musím zmínit mladíky s dlouholetými zkušenostmi z českobudějovického Dynama Davida Fenomena Radoucha a Radima Justina Staňka. Dále brankáře Nedorosta a mezi tradiční opory patří také jankovský Španěl Fanda Lošek.

Jaké máte ambice v tomto soutěžním ročníku?

Chceme se sálovkou především bavit a uvidíme, na jaké konečné umístění to bude stačit. Soutěž je opravu nesmírně kvalitní a vyrovnaná a o konečném pořadí budou rozhodovat maličkosti. Favoriti na vítězství jsou určitě jiní, my bychom se spokojili, řekněme, s horní polovinou tabulky.

Koho favorizujete na celkového vítěze soutěže?

Pokud budou v současných výkonech pokračovat hráči Rudolfova a budou se až do konce soutěže pravidelně scházet ve stejném složení, měli by si bez problémů dokráčet pro mistrovský titul. Pozadu určitě nebude chtít zůstat tradičně našlapaný Tex-Color. V těsném závěsu za touto dvojicí budou dorážet hráči Komi.

Co očekáváte od této soutěže a jak se vám jeví organizace soutěží, která je nově pod hlavičkou samostatného subjektu?

S organizací a vším okolo soutěže jsme naprosto spokojeni. Myslím, že rozhodnutí osamostatnit českoboudějovickou sálovku byla ta nejlepší volba.

Co byste vyzdvihl a co je naopak zklamáním dosavadního průběhu soutěží?

Těžká otázka. Za vyzdvihnutí stojí asi dosavadní výkony zmiňovaného Rudolfova, který drtí soupeře za soupeřem a to například i bez klasického brankáře a hráčů na střídání. O žádném zklamání prozatím nevím :-)

Chtěl byste závěrem někomu poděkovat či vzkázat?

Velké poděkování patří panu Honnerovi a jeho strojírenské firmě v Branišově, která nás každoročně finančně podporuje – proto také název FC Strojírna Honner. Dále všem spoluhráčům za dosavadní strávené chvíle a úspěchy, které jsme společně prožili. Věřím, že jich zažijeme ještě spousty. Nejen spoluhráčům pak přeji především zdraví, mnoho úspěchů v osobním životě a pohodu. 

Na otázky odpovídal zakladatel a opora týmu Petr Kaše.

Soupiska týmu FC Strojírna Honner:

Petr Kaše, Vladimír Radouch, Luboš Formánek, Kamil Hajdušek, Josef Hála, Roman Heindl, Ondřej Kaše, Roman Lávička, František Lošek, David Maruška, Pavel Nedorost, David Radouch, Patrik Sedlic, Radim Staněk, Jiří Holinka, Lukáš Voráček, Miroslav Zvánovec, Zdeněk Linhart, Martin Slavík, Jakub Kabele, Jan Šebelka

FC Leges

dlouhodobý účastník okresních soutěží, jeden z prvních týmů hrajících sálovku je v současné době převážně složen a znám z ledenického fotbalu.

Jak jste spokojeni s dosavadními výsledky týmu v okresní lize, jaká je její úroveň? Absolvujete v průběhu sezony tréninky? 

Kdybychom četli noviny nohama vzhůru, byla by to paráda, ale realita je bohužel jiná. Umístění ve spodní části tabulky je daleko za našimi cíli a hlavně schopnostmi. Přestože máme dva gólmany na soupisce, v 6 z 8 soutěžních utkání museli do brány hráči z pole a o to je to těžší bodovat. Nehrajeme sice špatně, máme i dostatek šancí, ale nedáváme góly. 

Sloučením krajské ligy s TOP-týmy z loňské 1. okresní ligy vznikla vysoce kvalitní soutěž, kde se o každý bod musí velmi tvrdě bojovat. 

Na tréninky se nescházíme, přípravu ladíme ve velkém fotbale a o víkendech ve městě.

Kdo patří mezi opory týmu?

Letos je to jednoznačně Michal Hladík, ze kterého nám roste nová brankařská hvězda. 

Jaké máte ambice v tomto soutěžním ročníku?

I přes dosavadní výsledky je našim cílem horní polovina tabulky. 

Koho favorizujete na celkového vítěze soutěže?

Prozatím Rudolfov nebo Tex-Color. Protože je před námi ale ještě hodně zápasů, o prvenství se mohou poprat i další mančafty.

Co očekáváte od této soutěže a jak se vám jeví organizace soutěží, která je nově pod hlavičkou samostatného subjektu?

Od této soutěže očekáváme, že si zahrajeme kvalitní sálovku a dostaneme tak odpověď na otázku, jak na tom sálovkářsky opravdu jsme. Organizace soutěží, ať pod svazem nebo nyní samostatným subjektem, je dlouhodobě na vysoké úrovni. 

Co byste vyzdvihl a co je naopak zklamáním dosavadního průběhu soutěží?

Vše je dle našeho názoru tak, jak má být. 

Chtěl byste závěrem někomu poděkovat či vzkázat?

Děkujeme klukům ve vedení za každoroční organizaci a čas, který věnují českobudějovické sálovce. 

Na otázky odpovídala opora týmu Míra Kadlec.

Soupiska týmu FC Leges:

Miroslav Kadlec, David Bukovský, Jakub Fošum, Michal Hladík, Jiří Kramář, Petr Vítovec, Lukáš Winkler, Michal Bez, Martin Jeřábek, Petr Janovský, Pavel Vajgel, Jan Fencl, Dušan Vácha, Josef Svoboda, Radim Matoušek, František Benhák, Kamil Benhák

Božolé Ž.P. 1987

tradiční dlouhodobý účastník soutěží sálového fotbalu, jehož současní a bývalí hráči jsou spjati především s dobrovodským fotbalem 

Jak jste spokojeni s dosavadními výsledky týmu v okresní lize, jaká je její úroveň? Absolvujete v průběhu sezony tréninky? 

Úroveň této soutěže je určitě kvalitní. Nám po třetím turnaji sice patří až devátá, tedy předposlední příčka, ovšem jen o skóre, protože stejný počet šesti bodů mají ještě další dva týmy. Tabulka je navíc zatím hodně vyrovnaná, samozřejmě až na suverénní Rudolfov a Tex-Color, kteří jsou jak bodově, tak výkonnostně jinde.

Kdo patří mezi opory týmu?

V našem mužstvu jsou z původního složení již jen tři stálice a zároveň opory týmu, jmenovitě: Václav Hanousek, Milan Kasper, Pavel Kalina a samozřejmě zakládající člen Božolé Ž.P. a nyní trenér a vedoucí v jedné osobě Ota Marek.

Jaké máte ambice v tomto soutěžním ročníku?

Ambice v tomto ročníku jsou pro nás co možná nejrychlejší záchrana v soutěži. Limituje nás však velice úzký kádr, který navíc rozhodně nepatří k těm nejmladším v soutěži. Jsme vždy rádi, když se vůbec v dostatečném počtu sejdeme na turnaj, o tréninku tudíž nemůže být vůbec řeč.

Koho favorizujete na celkového vítěze soutěže?

Soutěž vyhraje jeden z dvojice Rudolfov – Tex-Color . U Tex-Coloru bude hodně záležet na tom, v jakém složení se budou scházet. Rudolfov totiž zatím přehrává všechny týmy, jak se říká " v suchém triku " většinou pouze ve čtyřech hráčích bez střídání.

Co očekáváte od této soutěže a jak se vám jeví organizace soutěží, která je nově pod hlavičkou samostatného subjektu?

Organizace soutěže, která je nyní nově pod hlavičkou samostatného subjektu, nám přijde v pořádku a bez nějakých komplikací.

Co byste vyzdvihl a co je naopak zklamáním dosavadního průběhu soutěží?

Za vyzdvihnutí zatím určitě stojí výkony Rudolfova. Zklamání v probíhající soutěži zatím žádné nevidíme a pevně věříme tomu, že to tak zůstane až do skončení celého ročníku.

Chtěl byste závěrem někomu poděkovat či vzkázat?

Poděkování patří organizátorům soutěže a na naší straně určitě vedoucímu týmu a všem hráčům, kteří za Božolé Ž.P. v této sezoně nastupují.

Na otázky odpovídal Jiří Hanousek.

Soupiska týmu Božolé Ž.P. 1987:

Otakar Marek, Jan Adam, Jiří Hanousek, Václav Hanousek, Pavel Choboda, Pavel Kalina, Milan Kasper, Karel Klíma, Ladislav Koranda, Alexandr Kroutl, Luděk Kubata, Aleš Novák, Ctibor Novorný, Miroslav Račák, Otakar Zavřel, Robert Hanzal, Tomáš Bartoš, Jiří Dráb, Jakub Marek

SK Devianti

nováček soutěže, který byl zařazen do 1. okresní ligy. Většinu hráčů tvoří mladá generace především ze čtyřdvorské líhně nebo z futsalového týmu Absolut.

Jak jste spokojeni s dosavadními výsledky týmu v okresní lize, jaká je její úroveň? Absolvujete v průběhu sezony tréninky? 

S výsledky jsem spokojený, protože zápasy vyhráváme maximálně o dva góly a strašně se trápíme. Jako hlavní příčinu vidím to, že je nás celkem dost a sestava se mění každý víkend. Úroveň předčila moje očekávání, soutěž je nesmírně vyrovnaná. Nedá se zde podcenit jediný soupeř. Tréninků máme víc než dost. Všichni hrajeme velký fotbal a většina také futsal za Absolutteam „B“.

Kdo patří mezi opory týmu?

Bez dobrého „golmyse“ by to nešlo. My máme hned dva – Sobolíka a Končoka. Jinak hráči v poli tam je nás víc těch, kteří by měli hrubě diktovat tempo. Čekáme než se nám pořádně zapojí Milan Staněk, který když se dobře vyspí, tak je schopný nám vystřílet velké věci (letos se citelně podepsal nad naším triumfem v Prachaticích, kde jsme díky jeho 10 brankám vyhráli 30.ročník poháru Maxmiliána Rumpála). Jinak opora týmu je každý, kdo po zápase jde na chvilku posedět, popřípadě se čistě „vystřelit raketou na Mars“. V hospodě „u pifka“ se třídí mančaft.

Jaké máte ambice v tomto soutěžním ročníku?

My máme všude stejné ambice. Chceme všechno vyhrávat. Někdo by mohl třeba namítnout, že se jedná o mé velkohubé prohlášení, ale pravdu by neměl. Jsme sice nováček, ale většina spolu hrajeme čtvrtým rokem futsal. Když se to sejde ta sestava, tak to je už i vidět. Navíc než vznikli Devianti, tak většina z nás sálovku někde hrála. Skončit v první trojce by bylo uspokojující, ale proč se nevyšplhat až na vrchol.

Koho favorizujete na celkového vítěze soutěže?

No když kouknu na tabulku a výsledky, tak je tam pět týmů a vyhrát může každý. Kdybych si musel na někoho vsadit a ukázat na vítěze, tak si samozřejmě vsadím na nás.

Co očekáváte od této soutěže a jak se vám jeví organizace soutěží, která je nově pod hlavičkou samostatného subjektu?

Popravdě nevím, jak to bylo předtím. Vím, že zanikla soutěž, kde jsme loni nastupovali za Strabag Demolice Prachatice, kde dále startovala všechna ta top mužstva v čele s Rumpálem a Tex Colorem. Myslím, že to je škoda, že ta soutěž zanikla a okresy se osamostatnily. Bylo by to jistě zajímavé měření sil, protože prachatický Strabag, Rumpál a vimperští Jelimani jsou hodně kvalitní týmy. 

Co byste vyzdvihl a co je naopak zklamáním dosavadního průběhu soutěží?

Zklamáním pro mě není zatím nic. Jen je škoda, že v naší soutěži není play off. Na to jsme se moc těšili, udělali bychom si z toho takové naše menší „Nagano“. Jsem mile překvapen úrovní. I výkony rozhodčích jsou nadstandardní.

Chtěl byste závěrem někomu poděkovat či vzkázat?

Chtěl bych naše protihráče, rozhodčí a všechny okolo soutěže, kterou hrajeme pozvat na naše nevšední webové stránky, kde je report z každého našeho zápasu a turnaje.  http://devianti.websnadno.cz/?gen=383

Na otázky odpovídal zakladatel a opora týmu Petr Snížek.

Soupiska týmu SK Devianti:

Petr Snížek, Milan Staněk, Jan Dědina, Martin Bukovinský, Tomáš Valta, Pavel Janeček, Petr Hlásek, Patrik Sobolík, Milan Vaniš, Ondřej Marhoun, Martin Končok, Martin Slípka, Lukáš Kubát, Lukáš Kubart, Jaroslav Zedek, Václav Tlachač, Jiří Honiss, Jan Kudlata, Tomáš Rusfel, Daniel Budějcký, Miloslav Hanuš, Miroslav Klíma.

FC Pištín

nováček soutěže, který hraje 2. okresní ligu, zakladalem je bývalý hráč Labužníků, kteří účast po dvouletém působení v soutěžích v loňském roce ukončili.

Jak jste spokojeni s dosavadními výsledky týmu v okresní lize, jaká je její úroveň? Absolvujete v průběhu sezony tréninky? 

S výsledky moc spokojeni nejsme, zatím se nás moc neschází, až na poslední turnaj to bylo lepší. Týmy, co hrají proti nám, mají dost velkou úroveň, řekl bych, že se všichni moc zlepšili a posílili, hraji soutěž třetím rokem a tenhle ročník se mi zdá být jeden z nejsilnějších. V průběhu sezony netrénujeme.

Kdo patří mezi opory týmu?

Mezi opory týmu patří vlastně všichni, co přijdou, hrajeme soutěž první rok a je na nás vidět, že ještě nevíme, co máme hrát a čekat. Vyzdvihnul bych brankáře Žáka, který nás v každém zápase drží.

Jaké máte ambice v tomto soutěžním ročníku?

Velké ambice nemáme, ale cílem je neskončit poslední.

Koho favorizujete na celkového vítěze soutěže?

Favoritem je pro mě Demolice a Profi FP.

Co očekáváte od této soutěže a jak se vám jeví organizace soutěží, která je nově pod hlavičkou samostatného subjektu?

Organizace soutěže je zatím skvělá a od této soutěže jsme očekávali sehrání celého týmu a brali jsme to jako zimní přípravu pro náš tým.

Co byste vyzdvihl a co je naopak zklamáním dosavadního průběhu soutěží?

Vyzdvihnout chci tým Hrdějovic, který zatím v každém zápase soupeře potrápí a nám dokonce vzal všechny tři body, dále Černý Bez, který hodně posílil a hraje dobře. Největší zklamání v dosavadním průběhu je pro mě zatím naše docházka a výsledky.

Chtěl byste závěrem někomu poděkovat či vzkázat?

Závěrem bych chtěl poděkovat všem, co se starají o organizaci soutěží a obětují tomu hodně času tak, aby všechno fungovalo, jak má. Dále rozhodčím, že se snaží pískat tak, jak nejlépe umí a všem bych chtěl vzkázat: „HRAJTE TO PRO RADOST“.

Na otázky odpovídal zakladatel a opora týmu Lukáš Koňarík.

Soupiska týmu FC Pištín:

Lukáš Koňarík, Václav Vávra, Zdeněk Žák, Miroslav Šťastný, František Petráš, Jiří Marhoun, Lukáš Hromádka, Pavel Bezpalec, František Bezpalec, Jan Hrdlička, Tomáš Kazík, Radek Grill, David Doležal, Miloslav Voráček, Jindřich Čapek, Martin Koklar, Stanislav Uchytil.

Tex-Color B

Dlouhodobý účastník soutěží, jehož rezerva hraje 2. okresní ligu, z minulosti znám především pod názvem Remal. Duší týmu je člen výkonného výboru okresního štábu Ladislav Štěpánek.

1.

Jak jste spokojeni s dosavadními výsledky týmu v okresní lize, jaká je její úroveň? Absolvujete v průběhu sezony tréninky? 

Výsledky týmu jsou uspokojivé, aktuální třetí místo odpovídá možnostem našeho týmů. Úroveň soutěže, přestože se jedná o nejnižší soutěž je poměrně vysoká a vyjma asi dvou týmů je soutěž i nebývale vyrovnaná. Tréninky neabsolvujeme.

2.

Kdo patří mezi opory týmu?

Mezi opory patří brankář Růna, který chodí za béčko pravidelně a překvapivě se letos prosazuje mladý Svatoš, který je naším nejlepším střelcem. Jinak se naše opory rekrutují hlavně z posil z A-mužstva.

3.

Jaké máte ambice v tomto soutěžním ročníku?

Naše ambice je minimálně semifinále a pokud bychom dosáhli na finále, tak budeme určitě spokojeni.

4.

Koho favorizujete na celkového vítěze soutěže?

Favoritem je jednoznačně Profi FP.

5.

Co očekáváte od této soutěže a jak se vám jeví organizace soutěží, která je nově pod hlavičkou samostatného subjektu?

Od této soutěže očekávám, že umožní hráčů si v poklidu zahrát s protivníky na obdobné úrovni. Organizace je podobná jako v předchozích letech. Zmínil bych pouze velmi kvalitně a rychlé zpracovávané výsledky na webu.

6.

Co byste vyzdvihl a co je naopak zklamáním dosavadního průběhu soutěží?

Vyzdvihl bych asi vyrovnanost soutěže, která generuje množství zajímavých a dramatických zápasů.

7.

Chtěl byste závěrem někomu poděkovat či vzkázat?

Chtěl bych poděkovat všem kdo se starají o chod a fungování týmů, neboť je čím dál složitější zajistit a sehnat dostatek lidí pro fungování týmů na jakékoliv úrovni.

Na otázky odpovídal jeden z nejlepších hráčů v soutěži David Mendlík.

Soupiska týmu Tex-Color B:

Ladislav Štěpánek, David Mendlík, Aleš Benkovský, Tomáš Beránek, Jindřich Čejka, Pavel Hájek, Jan Kubeš, Erik Kubeša, Martin Maňhal, Tomáš Peterka, Filip Rein, Tomáš Růna, Jiří Svatoš, Miroslav Tupý, Petr Le

Černý Bez

Černý Bez je tradičním účastníkem Českobudějovické 2. OL sálové kopané. Klub byl založen v roce 1999 v jedné z českobudějovických hospůdek a pravou historii názvu klubu už znají snad už jen zakladatelé Pavel Foitl (stále je členem klubu) a Jaroslav Jára. Klub z počátku střídal lepší sezóny s těmi horšími a nikdy za celou svou historii nevystoupil ze stínu 2. OL. Největším úspěchem je tedy vítězství krále střelců Jiřího Plcha. Týmem prošla celá řada výborných kluků a hráčů je jen škoda, že nikdo od začátku nepsal řádný „životopis“, kterým by se daly obohatit tyto řádky. Tým se zúčastnil 8.5. 2015 turnaje ke 110. letům Dynama České Budějovice, kde se nám podařilo vybojovat pohár za 3. místo.

1.

Jak jste spokojeni s dosavadními výsledky týmu v okresní lize, jaká je její úroveň? Absolvujete v průběhu sezony tréninky?

S momentální sezónou jsme spokojeni, kádr se stabilizoval, takže si myslím, že konečně hrajeme „koukatelnou“ sálovku. Oficiální tréninky nemáme, kdo chce a může, chodí si zahrát v neděli večer do všesportovní haly s partou kluků, která zde hraje od nepaměti.

2.

Kdo patří mezi opory týmu?

Těžko zde vyzdvihovat jednotlivce, snažíme se hrát jako tým J

3.

Jaké máte ambice v tomto soutěžním ročníku?

O nějakých přehnaných ambicích nemůže být řeč, budeme se snažit hrát v první polovině tabulky a v pohodě postoupit do play-off.

4.

Koho favorizujete na celkového vítěze soutěže?

Favoritů v soutěži je určitě víc: Demolice, Tex-Color a v neposlední řadě nový tým Profi FP.

5.

Co očekáváte od této soutěže a jak se vám jeví organizace soutěží, která je nově pod hlavičkou samostatného subjektu?

Jediné co očekáváme je, že si zahrajeme dobrou sálovku spojenou s dobrou organizací 2. OL.

6.

Co byste vyzdvihl a co je naopak zklamáním dosavadního průběhu soutěží?

Vyzdvihl bych výkony a výsledky týmu Profi FP v naší soutěži a Lišova v 1. lize. Překvapily mě horší výsledky Legesu v extralize.

7.

Chtěl byste závěrem někomu poděkovat či vzkázat?

Chtěl bych poděkovat svým spoluhráčům za zatím dobrou sezónu. Dík patří všem, co se českobudějovickou sálovku starají, protože bez nich by nemohly vzniknout ani tyto řádky.

Na otázky odpovídal vedoucí týmu Tomáš Tyl.

Soupiska týmu Černý Bez:

Tomáš Tyl, Tomáš Hubinger, Pavel Foitl, Milan Hubinger, Josef Klečka, David Kneys, Miroslav Lohonka, Vlastimil Mareš, Petr Nešvera, Josef Princl, Lukáš Radosta, Radek Rottner, Petr Štumbauer, Petr Tauber, Tomáš Tauber, Milan Vaňas, Patrik Dvořák, Lukáš Tancer, Filip Sklenář.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2014/2015

Anketní předsezonní dotazník

Vedoucím jednotlivých mužstev byl zaslán před zahájením soutěží jednoduchý dotazník se sedmi položenými otázkami a bylo pouze na nich, zda odpoví...Zde jsou reakce, některé odpovědi i úsměvné :-).

1. Jak se připravuje Vaše mužstvo na sezonu v okresní lize? Absolvujete v průběhu sezony tréninky? 
2. Máte v týmu nějaké nové tváře? Kdo patří mezi tahouny, o které se můžete opřít?
3. Jaké máte ambice v tomto ročníku okresní ligy?
4. Koho favorizujete na celkového vítěze okresní ligy?
5. Co očekáváte od této soutěže a od organizátorů a co zlepšit?
6. Sleduje soutěže sálového fotbalu na krajské a republikové úrovni?
7. Co popřejete všem sálovkářům do nové sezóny?

 

ORTH-MED B - 2. OL /Jan Pečený/

1. Přípravu na sezónu máme v nepravidelných intervalech každý čtvrtek, ale je problém se sejít. Nyní jsme začali spolupracovat s týmem Strojírny Honner, kdy tento tým hraje 1OL a jako protivník na tréninku je super. Kvalta je důležitá v přípravě.

2. Do týmu béčka jsme nikterak neposílili, využíváme pro posílení hráčů z áčka, ale jako oporu týmu vidím Martina Riegela a Štěpána Sahana, kdy tito chodí pomoci i áčku.

3. Ambicí jako u každého týmu je ligu vyhrát, ale když budeme do pátého místa, nebudu se zlobit.

4. Myslím si, že špičku bude hrát Tex Color, Rudolfov a Jávři.

5. Myslím, že bych v organizaci nic neměnil, nevím co bych zlepšil.

6. Jelikož naše áčko, které vede David Prokop hraje kraj, tento sleduji, ale na republikové úrovni sálovku nesleduji.

7. Myslím, že nejdůležitější je se v průběhu sezóny nezranit, protože většina kluků má sálovku jako doplněk mezi velkým fotbalem a vleklé zranění je pro každého nepříjemné, ať už ve sportu, tak i v zaměstnání.

HOJNÁ VODA - 1. OL /Rostislav Górny/

1. Chodíme si ve středu kopnout, ale žádná větší příprava u nás určitě neprobíhá .. 

2. Do týmu pomalu začleňujeme Michala Rácika ze Suchdolu, ale zatím spíš při absenci stabilních hráčů ... Jinak pro letošní rok z časových důvodů skončil náš nejlepší útočník Jakub Záruba, který bude určitě chybět. Jako tahouna musím určitě zmínit Petra Šulistu, který už je sice připraven naskočit jen podle potřeby, ale bez něj by se určitě sálovka na Hojné Vodě nekopala .. 

3. Vždy chceme být do 3. místa, ale je to každoročně těžší .. 

4. Každoročně záleží na tom, jak vytrvale se dokáže jakýkoliv tým scházet v optimální sestavě, ale herně na mě v plné sestavě nejlépe působí Leges a Honeři ... 

5. Myslím, že se sálovka každoročně zkvalitňuje, takže očekávám, že nějaké týmy budou zase o něco rychlejší a šikovnější:) a že udržet se v kontaktu se špičkou tabulky bude  těžší. Co se týká organizátorů, nebo zlepšení se něčeho, tak asi není potřeba hledat nějaké nedostatky, hlavní je, aby vždy dorazil soupeř i rozhodčí a mohli jsme si kopnout:)

6. Ani ne ... 

7. Hlavně, ať všichni dohrají bez zranění, bez červených karet a ať se fotbálkem baví:) 

TRHOVÉ SVINY - 1. OL /Michal Krauskopf/

1. Od 4. 11. si každé úterý chodíme zahrát fotbálek do haly v Trhových Svinech. Žádnou větší přípravu ne sezonu jsme neabsolvovali.

2. Nováčky v našem týmu jsou Karel Brůha a Michal Hanzal, kteří se k našemu týmu přidali od letošní sezony. Karel je posilou do brány a Michal do hry. Za tahouna bych označil asi Láďu Picka, který je jeden ze zkaladatelů našeho týmu, má své zkušenosti z působení v prachatickém týmu, takže nás i občas ,,koučuje".

3. Žádné extra ambice nemáme. Pokud se nám povede umístit se co nejvýš, tak to bude milé, ale i kdyby ne, tak se nic neděje. Na dokopné to pak srovnáme.

4. Myslím, že se o vítěze budou tahat Strojírna Honner a Leges.

5. Předpokládám, že soutěž a vůbec celá organizace bude probíhat jako v minulých ročnících a k tomu nemám žádných připomínek. Lidé, co to dělají, se nezměnili, stejně ani jako naši soupeři, takže to proběhne obdobně a nám to vyhovuje.

6. Já osobně krajskou nebo republikovou sálovku nesleduji. Ale myslím, že z našeho týmu se možná někdo najde, kdo má alespoň trochu nějaké povědomí o jiných soutěžích sálovky.

7. Hlavně ať se nám vyhnou zranění a celá sezona proběhne bez nějakých vzájmených konfliktů, excesů apod.

HRDĚJOVICE - 2. OL /Zdeněk Kovařík/:

1. Netrénujeme, je to pro nás nová zkušenost.


2.  Jsme kompletně nový tým složen z 99% dorostenců, kteří se teprve seznamují se sálovým fotbalem, opory by mohli být Balík, Pražský, Severa a další čas ukáže.


3. Žádné, jak jsem již uvedl, teprve se učíme.


4. V 1. OL Strojírnu a ve 2. OL Bizony.


5. Je to nová zkušenost , organizace je celkem v pohodě a zlepšit je vždy co !!!!!!!!!


6. Abych řekl pravdu, tak vůbec. 


7. Hlavně hodně zdraví !!!!!!!!!

DOUBRAVICE - 1. OL /Martin Hrdlička/: 

1. Bohužel tréninky nemáme už třetím rokem a je to znát vždy na začátku soutěže. Někteří si ovšem chodí zahrát s různými partičkami a část hraje Futsal, který však nedosahuje úrovně sálového fotbalu minimálně při srovnání okresních soutěží. 

2. Nové tváře samozřejmě máme a není jich málo, jelikož nás postihla dlouhodobá zranění čí pracovní vytíženost některých kmenových hráčů. Nechtěli jsme ani pravidelně spoléhat na pomoc Jávrů. Proto jsme přivítali příchod nového brankáře Patrika Trčky a dalších hráčů do pole Adama Liptáka, Milana Vaniše, Michaela Nálevky, Michala Mrkose, Václava Dolejška a Martina Šímy. Tahouny jsou určitě Holzer David, Fodora Jakub a Vazač Petr mohli by se jimi stát i Libor Kolář, Filip Červený či Tomáš Carda, ale musí hodně přidat v docházce. 


3. Ambice našeho týmu máme hrát klidný střed tabulky a prohánět týmy na špici, přesně tak jak nás znají soupeři z předešlých let a vyvarovat se zakolísání s papírově slabšími týmy. I když letos žádný papírově slabší tým nebude a předpokládám velkou vyrovnanost 


4. Myslím, že favoritů bude více Strojírny, Lišov, Sviny možná i Leges.  Samozřejmě se může ukázat černý kůň soutěže, kterému vyjdou první zápasy a pojede na vlně. 


5. Chtěl bych poděkovat, že vždy vše řeší lidskou stránkou a všichni, kdo se starají i třeba o jednotlivé kluby znají, jak je složité někdy vše dát dohromady. Velké plus je vlastní web, na něm by se mi líbilo, kdyby ještě večer po turnaji byly výsledky z daného dne i třeba jen scan papíru od rozhodčích, bez tabulky týmů, střelců, karet.  


6. Samozřejmě sleduji, ale moje sledování se snižuje tím, jaké neurovnané vztahy mají kraj a republika mezi sebou a na jejich webech se to osočováním jen hemží. O to více jsem rád za nové stránky českobudějovického svazu sálového fotbalu


7. Vypjaté boje o body, fér souboje, krásné góly a zákroky golmanů, žádná zranění a ať baví sálovka i rozhodčí.

Poděkování patří i sponzorům ať těm kteří přispěli v minulosti tak těm současným. www.rataj.cz ,www.vlastimilnemec.cz , Stavitelství Petr Hrubý s.r.o. , www.starnet.cz , www.obecdoubravice.cz , 

ČERNÝ BEZ - 2. OL /Tomáš Tyl/: 

1. Mužstvo se připravuje celoročně každou neděli večer na dobrovolných trénincích, kde naši hráči doplňují výbornou partu, která v tento čas hraje snad odjakživa.

2. V týmu máme 4 nové tváře od kterých hlavně očekáváme pozvednutí výsledků a hry Černého Bezu, takže tahouni jsou vlastně všichni.

3. Skončit lépe než minulý ročník a obhájit (nebo vylepšit) třetí místo v tabulce slušnosti z posledních 2 let.

4. Soutěž může vyhrát kdokoli, nemáme vyloženého favorita.

5. Očekáváme (a přejeme si) , že sezóna proběhne v klidu a bez zbytečných emocí.

6. Částečně ano.

7. Co jiného všem popřát, než prožít sezónu hlavně bez zranění, bez zbytečných emocí a zkratů jednotlivých hráčů, ať to rozhodčím píská alespoň tak, jako v loňské sezóně a ať se všichni baví sálovkou!

TEX-COLOR B - 2. OL /David Mendlík/: 

1. Naše mužstvo se bohužel společně nijak nepřipravuje, ale všichni hráči už od září hrají v různých týmech futsal, takže na začátku této sezóny budou určitě maximálně připraveni po fyzické i psychické stránce.

2. Žádné nové tváře zatím nemáme, ale nováčkové většinou přicházejí v průběhu sezóny podle toho jak ubývá pravidelně chodících hráčů. Vyložené tahouny nemáme, protože pokaždé dorazí z A mužstva jiná posila, ale z hráčů béčka se vždy můžeme opřít o technické finesy Hynka Blažka, nasazení Ládi Štěpánka a  pravidelný gólový příspěvek Davida Mendlíka.

3. Naše ambice jsou stále stejné, a to vítězství v soutěži. A ne nepodstatné je udržet všechny hráče při chutí a nadšení do sálovky, a případně přitáhnout nějaké nové.


4. Mezi favority bude určitě patřit Ort-Med B a  Rudolfov.

5. Vždycky je co zlepšovat, ale dle mého by se menší sporty jako je sálovka měli soustředit na to, aby si organizátoři a hráči udrželi vzájemně přátelský a pozitivní vztah k celému sportu a k sobě navzájem, protože v současné době je v konkurenci mnoha jiných rozvíjejících se sportů už jen problém udržet hráče a lidi u sportu.  

6. Soutěže sleduji, a to jak krajské tak republikové. Především krajskou soutěž kde máme A mužstvo pak sledujeme podrobněji.

7. Sálovkářům přeji hlavně aby je letošní sezóna bavila a aby se nenechali odradit sem tam nějakou prohrou, nebo vysokou prohrou, a aby u sálovky i do budoucna vydrželi.

FC Leges - 1. OL /Miroslav Kadlec/:

1. Vzhledem k vytíženosti s velkým fotbalem se v podstatě nemáme šanci před sezónou sejít a zatrénovat si.

2. Novými tvářemi jsou gólman Michal Korbel a hráči Pavel Vajgel, Dušan Vácha a Honza Fencl. Věřím, že tahounem bude celý mančaft.

3. Každou sezónu hrajeme s cílem být na bedně.

4. Favoritem pro nás Strojírna Honner, ale slabého soupeře letos nepotkáme.

5. Organizace je vždy na úrovni. Jsem rád a tímto děkuji všem, kteří se o budějovickou sálovku starají.

6. Prakticky vůbec.

7. Ať si zahrajeme pěknou sálovku a nezraníme se.

Bizoni B - 2. OL /Vlastimil Mertl/:

1. Nejsme žádní sálovkářský specialisti takže žádná příprava neexistuje. Všichni hráči trénují ve svých klubech velkého fotbalu a pak jako každý rok naskočíme do halového fotbalu jako ostatně všichni ostatní!
 

2. Vzhledem k tomu, že jsme v této soutěži nový tým, tedy B tým tak většina tváří bude opravdu nová. Víceméně většina bude ještě dorostenců a občas je doplní hráči z A týmu. Takže žádný tahoun a budeme spoléhat na kolektivní pojetí!
 

3. Jak jsem již psal. Jsme nováček, takže žádné velké ambice nemáme, jen chci aby se mladíci, kteří jsou určitě šikovní, naučili hrát sálovku a jediný moje přání je nehrát v soutěži žádnou podřadnou roli.
 

4. Nemám takový přehled, ale když v rozlosování vidím Rudolfov, kde hraje Radim Pouzar tak si myslím, že to bude jistě ten top tým!
 

5. Sám nevím, co mám od soutěže očekávat ale pár zápasů 2 ol. jsem vloni viděl a byli to mače na ostří nože, které měli vysokou kvalitu, tak předpokládám, že to bude v letošní sezóně stejné. Zajímavá je novinka vyhlašování nejlepších hráčů, což jistě dodá i na atraktivnosti pro jednotlivce.
 

6. Tak jasně, že sleduju jak já tak všichni hráči, protože už 4 sezóny hraje náš A tým krajskou ligu. V celostátní lize sleduji výsledky Bombarďáků jako jediného zástupce našeho kraje.
 

7. Přeju jim hodně zajímavých a férových zápasů. Ostatně drtivá většina jsou spoluhráči a protihráči z mužstev velkého fotbalu. Tak ať se na sálovku dívají jako na sport a na dobrou přípravu pro velký fotbal. Taky jim přeji dobré rozhodčí, protože ti mají na úrovni zápasu velký podíl, takže když zápas zvládnou, tak je i třeba na prohru jiný pohled. No a především všem přeji aby zápasy odehráli bez zranění, protože zdraví je určitě to nejdůležitější!

JÁVŘI - 2. OL /Jiří ŠILHA/:

1. Mužstvo Jávrů se bohužel nepřipravuje, tréninky nemáme, ale o to víc sedíme v hospodě.

2. V týmu přivítáme dvě nové tváře a to Zdeňka Gregora a Ondru Lacka, který se jistě brzo stane veliký oblíbencem rozhodčích. Mezi tahouny bude klasicky patřit Standa Škarda a brankář Radek Farka.

3. Ambice jsou pro tuto sezóny jasné a to je umístit se v horní polovině tabulky a po každém zápase jít na pivo.

4. Na celkového vítěze tipujeme Tex color. Protože by jinak Láďa tuto otázku do dotazníku nedával.

5. Uvidíme jak tato sezóna bude probíhat a co bude třeba zlepšit. Doufám že se vše odehraje v klidu a bude to hlavně víkendová zábava. Určitě bych ale počítal asistence a plus/mínus účast na hřišti. Byla by to určitě velice zajimavá statistika. Chápu ale že zapisovatele mají občas hodně práce i s tím uhlídat 5 faulů

6. Kraj i republiku samozřejmě sledujeme, hlavně pana Vlnatého. Sledujeme ale také cyklistiku, formule a ostatní sporty. Někteří naši hráči dokonce sledují i modní trendy, proto jsme se rozhodli na každém turnaji zvolit hráče kterému to bude nejvíc slušet. Tyto výsledky poté budou k vidění na našich stránkách.

7. Do nové sezóny všem přejeme jen to dobré, ať se jim proti nám nedaří, ať se nikomu nic nestane a nikoho neklepne.

STROJÍRNA HONNER - 1. OL /Petr KAŠE/:

1. Příprava probíhá vesměs individuálně, společné tréninky zatím nemáme. Nyní se však naskytla možnost potrénovat společně s mužstvem Orth-medu, což zřejme rádi využijeme.

2. Pro novou sezonu nás posílí David Radouch, naopak nás opouští Jakub Kalášek, který míří do Adamova. Jednáme ještě o posílení na brankářském postu. Co se tahounů týče, snažíme se předvádět týmové výkony a každý má v týmu svou roli a důležitost. Určitě ale musím zmínit "teplického" kanonýra Justina Radima Staňka, jenž má nejlepší účes široko daleko a také gólmana Nedorosta.

3. Cíle zůstavají každý rok stejné. Bavit se sálovkou a pohybovat se v horní polovině tabulky. Na jaké místo to bude nakonec stačit, se necháme překvapit.

4. Těžko tipovat. Soutěž je každoročně nesmírně vyrovananá a aspirantů na titul je více. Věřím však, že i my do boje o vítězství promluvíme.

5. Očekávám kvalitní soutěž plnou zajímavých utkání a bezchybné výkony rozhodčích..))) O tom, co zlepšit, je ještě předčasné mluvit.

6. Když budu mluvit za sebe, po očku sleduji pouze jihočeskou krajskou ligu. Republikové soutěže jsou mimo mé obzory. Jak to mají ostatní kluci v týmu netuším...

7. Ať je soutěž baví, vše se odehrává v duchu fair-play a bez vážnějších zranění.
Zároveň bych chtěl závěrem vyjádřit velké poděkování generálnímu sponzorovi p. Honnerovi, jenž nás každoročně podporuje.

ADAMOV - 1. OL:

1. Ne. 

2. Ano, jsou to Ondřej Hajný a Jakub Kalášek. Jsme tým, takže důležitý je každý hráč a týmový výkon.

Nicméně předpokládám, že tím rozdílovým hráčem bude opět Jakub Hric.

3. Hrát dobrý fotbal a neplatit zbytečně nováčkovskou daň.


4. Soutěž je pro nás nová, takže nemám favorita.

5. Větší kvalitu.

6. Ne.

7. Hodně dobrých zápasů a žádná zranění.