Zpráva z vyhodnocení soutěží ČBSSF – ročník 2015/2016

Termín konání: pátek 29.4.2016

Místo konání:   Restaurace Juvel, Č. Budějovice

Účastníci:           viz. prezenční listina

Program:

Zahájení, shrnutí sezony předsedou ČBSSF

seznámení s programem schůze, přivítání

Zpráva STK

informace o řešení dvou případů jinak poklidného soutěžního ročníku /neodehrané utkání, neoprávněný start/

Zpráva MK

z důvodu problémové spolupráce s některými oddíly se nepodařilo realizovat úkol týkající se umístění fotografií hráčů na soupiskách mužstev – od nadcházejícího ročníku bude již upuštěno od tolerance ze strany MK

Zpráva DK

přenos trestů do nové sezony

Zpráva KR

zvýšit úroveň kvality a připravenosti rozhodčích

zakoupeny nové dresy pro rozhodčí

Zpráva KM

poděkování oddílům za příspěvek na turnaje mládeže v rámci startovného

informace o uskutečněných turnajích včetně bezproblémového uspořádání MČR žen

Zpráva o stavu hospodaření

předložení písemné zprávy – bez připomínek

Vyhodnocení soutěžního ročníku 2015/2016

předání cen vyhodnoceným mužstvům, jednotlivcům a All Stars

vyúčtování vratných záloh a odměn za umístění

Diskuze, návrhy

VV navrženo převedení přeplatků pro účely vratné zálohy pro nadcházející soutěžní ročník – schváleno

informace VV vedoucím mužstev o možné změně účtu ČBSSF z důvodu vysokých poplatků za vedení účtu a transakce – zvýšená pozornost při platbách !!!!  

Závěr spojený s večeří pro vedoucí mužstev

Image

P O Z V Á N K A

Vyhodnocení soutěží sálového fotbalu České Budějovice

Datum konání: pátek 29.dubna 2016

Začátek: 18:00 /prezence od 17:45/

Místo konání: restaurace Juvel - salonek

Průběžná 6, České Budějovice

Program:

* Zahájení

* Shrnutí sezony předsedou ČBSSF

* Informace STK

* Informace MK

* Informace KR

* Informace DK

* Vyplacení vratných záloh a odměn za umístění

* Předání pohárů a diplomů

* Diskuze

* Závěr

* Večeře

Účast jednoho zástupce z každého oddílu povinná, neúčast má za následek pokutu dle sazebníku RS.

V Č. Budějovicích dne 10.4.2016

Ladislav Štěpánek

Předseda STK ČBSSF

Veškeré informace o soutěžích naleznete na: http://www.cbssf.webmium.com https://www.facebook.com/cbssf

Základní část ovládlo Profi FP, finále mu dle představ nevyšlo

Jedinou soutěží, kde se hrálo systémem play-off, byla na základě hlasování oddílů před sezonou nejnižší okresní soutěž. Dlouhodobou část ovládl třetí nováček soutěží Profi FP, jehož zakladatelem je hráč Izogarantu Michal Stropek. Ten se stal i ústřední postavou týmu a po právu se stal nejlepším střelcem soutěže. Samotné play-off zastihlo ale lídra v nekompletním složení, čehož využila posílená rezerva Tex-Coloru a získala tak prvenství v soutěži, i když po základní části okupovala až třetí místo. Bronz bere největší překvapení soutěže Černý Bez, který dlouhodobě podával stabilní výkony a vždy představil v utkání dvě vyrovnané pravidelně se střídající kompletní čtyřky. Bramborová pozice patří Demolici, která se tak propadla po play-off ze druhého místa díky absenci několika klíčových hráčů v závěru soutěže. Páté místo obsadil tým Jávrů a šesté celek Archeusu, obě mužstva jistě měla vyšší cíle. V prvním případě byla na vině zápasová docházka, druhý jmenovaný postrádal v play-off bojovnost a odhodlání poprat se o lepší výsledek. Sedmá pozice byla vyválčena dalším nováčkem Young Boys, který se se soutěží seznamoval, postupem času doplatil i na absenci několika hráčů. Přesto byl pro soutěž oživením i vzhledem k tomu, že dokázal několika zápasech řádně favority potrápit. Posledním nováčkem soutěže byl Pištín, který nakonec obsadil osmou pozici. Tým se opíral především o výkony a střelecké zásahy Lukáše Koňaríka, který je ústřední postavou zrodu nového týmu. Poslední nakonec vlivem okolních výsledků skončil opětovně mladý celek Hrdějovic, pro něhož je to v druhém ročníku soutěže další zkušenost, ke které tentokrát přidal i několik cenných výher. Nejslušnější týmem soutěže se vzhledem k zápasovému koeficientu stalo béčko Tex-Coloru, pozitivem této soutěže byl velmi hladký průběh všech utkání, neřešil se zde praktický žádný mimořádný prohřešek, což je vzhledem k jediné nadstavbové soutěži dobrou vizitkou týmů. Ještě je nutno připomenout další vítěze soutěží - držitelem okresního poháru se v mikulášském termínu stal tým Tex-Coloru, turnaj starších žáků a dorostenců ovládla českobudějovická Lokomotiva a republikovým vítězem v kategorii žen, jehož finálovým pořádáním turnaje byl poctěn Českobudějovický svaz, se stal pražský Chemcomex. Bilancování náročného, přesto úspěšného ročníku je za námi a lze si jen přát stabilitu v přihlášení oddílů do dalšího ročníku, na který se všichni příznivci jistě již těší.

Image

Tým Deviantů se osmělil brzy, vyneslo mu to titul

Druhou zastávkou při shrnutí je 1. okresní liga, která byla nejvyrovnanější soutěží. Ani v dlouhodobé historii moc vyrovnanějších mužstev a výsledků nebylo, o titulu a sestupujícím se rozhodovalo až v posledním turnaji a velká řada zápasů skončila hlavně v úvodu soutěže velmi těsnými výsledky. Triumf patří zaslouženě nováčkovi soutěže – týmu Deviantů, který těžil se sehranosti v konkurenčním futsalu a postupem času se seznámit se soupeři a příslibem je i budoucnost, neboť se jedná o mladý perspektivní tým, který by mohl působit v soutěžích dlouhodobě. Druhou příčku si vybojovaly Trhové Sviny, kterým docházel dech v závěru soutěže, kdy již probíhaly zimní přípravy, vyvrcholením byl pak debakl v utkání o celkové prvenství. Třetí skončil další tradiční  účastník Lišov, který doplatil i na přestupek projednávající se u příslušné komise, nicméně i v tomto táboře, kde se mísí zkušenosti s mládím, zřejmě panuje s umístěním spokojenost. Bramborová příčka nakonec patří rezervě Komi, která v řadě zápasů posilovala pendly a bude muset mužstvo vhodně doplnit tak, aby se prakticky stejní hráči nezúčastňovali v jednom hracím víkendu dvou soutěží. Doubravice trochu zaostala za očekáváním, střelecky se letos nedařilo tahounovi Škardovi a byla z toho nakonec pátá pozice. Dokov dokázal potrápit v zápasech favority, ale také zároveň selhat s papírovými outsidery, postupem času se začal tabulkou propadat, oproti minulým sezonám ale rozšířil kádr a scházel se v dostatečném počtu. Sedmá příčka Netáhel byla ovlivněna generační výměnou hráčů, i zde však je patrný příslib do budoucna po získání patřičných zkušeností dravého mládí. Osmé a deváté místo obsadily rezervy Bizonů a Adamova, v prvním případě byl za neúspěchem skryt velmi úzký kádr a docházková morálka, ve druhém pak herní nevyzrálost a seznamování nováčka se soutěží. Největším překvapením je sestup Izogarantu, kterému citelně chyběl Michal Stropek a sporadicky se zúčastnil i Roman Tibitanzl, což se citelně odrazilo ve výsledcích v chybějících vstřelených brankách. Boj se vedl i korunu krále střelců, kterou vyválčil o jedinou branku Zdeněk Kuna ml. v brankovém dostihu posledního utkání před Milanem Staňkem, nejslušnější mužstvo byla nakonec Doubravice, které pomohl nedovolený zákrok adamovského Jana Tušla v předposledním utkání sezony. Jedinou černou kaňkou jinak pohodové soutěže byl zádrhel v nesehrání jednoho utkání a bude snad patřičným ponaučením pro všechny účastníky. V posledním dílu ohlédnutí se příště zaměříme na nejnižší okresní soutěž. 

  Image

V hlavní roli extraligy Rudolfov a Bizoni

V prvním ohlédnutí se zaměříme na extraligu, která byla založena na základě rozšíření mužstev o účastníky již bývalé krajské ligy. Dalo se tak očekávat kvalitní měření, což se nakonec potvrdilo vysokou úrovní, kterou zajišťovali velmi technicky vybavení fotbalisté. Již před posledním turnajem byl znám vítěz, kterým se po právu stal nováček z Rudolfova. Velmi úzký kádr nahrazovala kvalita v podobě nejlepšího útočného dua, které se usadilo i na čele střeleckých tabulek. Vyrovnané výkony v průběhu sezony přinesly stříbrnou pozici Tex-Coloru, který vůbec nezvládl pouze utkání s lídrem soutěže, Komi CB doplatilo nakonec na pomalejší rozjezd, nicméně v jeho táboře určitě panuje s konečným třetím místem spokojenost. Velkým překvapením je čtvrté místo Hojné Vody, která tradiční hře založené na důrazu a urputnosti přidala více technické vyzrálosti. Páté místo obsadil tým mladíků obklopený duší týmu Petrem Kašem, díky velké nevyrovnanosti výkonů spojené se zápasovou docházkou Strojírna Honner na lepší umístění zřejmě myslet nemohla. Tradiční účastník Božolé ve svých řadách věkově omladil, tahounem týmu byl především srdcař Ctibor Novotný, šesté místo ovlivnil i špatný výsledkový start do sezony. Sedmé místo obsadil Adamov, který se potýkal především s častými zraněními klíčových hráčů, opřít se naopak mohl o brankářskou oporu. Mírným zklamáním je až osmé místo Legesu, kterému také vůbec nevyšel vstup do nově vytvořené soutěže, postupem času ale i díky taktickým herním změnám včas vyplul ze záchranářských starostí. Předposlední v soutěži extraligy skončil především díky dvěma výhrám v posledním turnaji celek Bizonů, který měl určitě vyšší ambice. Bohužel se po celou sezonu potýkal s problémovou docházkou na zápasy a doplácel často i na nedisciplinovanost. Sehrál tak zároveň jednu z hlavních rolí v řešení jednotlivých komisí. Sestupujícím se nakonec stalo ZSO, které se nemůže vymlouvat na závěr soutěže, kdy svádělo urputný boj o sestup, neboť konečná tabulka je zrcadlem celého odehraného rončníku, ve kterém týmu chyběla osobnost s pozitivním impulzem. Nejlepším střelcem se stal špílmachr Radim Pouzar, který potvrdil sálovkářské umění s míčem i jeho pokrytí, nicméně někdy i zbytečné emotivní projevy. Nejslušnější mužstvo bylo z Adamova, naopak nejtrestanější již zmiňovaní Bizoni. Ohlédnutí za prvním ročníkem nově vytvořené extraligy je za námi a lze si jen přát, aby úroveň byla v příštím roce minimálně tak kvalitní, jako letos. Příště dostane slovo 1. okresní liga, která byla ze všech soutěží nejvyrovnanější, i co se týče zpětných historických ročníků, tak vyrovnaná utkání soutěž dlouho nepamatuje.    

Image

Výsledky hlasování mužstev -

nejlepší rozhodčí sezony 2015/2016

1. Luboš Zabilka, 48 bodů

2. Zdeněk Kovařík, 29 bodů

3. Ctibor Novotný, 23 bodů

4. Jan Šimšík, 14 bodů

5. Filip Mertl, 13 bodů

V příštím týdnu se zaměříme v dalším článku na uplynulou sezonu extraligy. 

Okresní sálovka o víkendu finišovala, vítězi soutěží Rudolfov, Devianti a rezerva Tex-Coloru

Uplynulý víkend se definitivně uzavřely brány tělocvičen určených pro zápasy okresní sálovky v této sezoně.

Již před posledním turnajem extraligy bylo rozhodnuto o vítězi, který hrál v posledním dvoukole s celky na předposledním a posledním místě tabulky. Jednu výhru překvapivě přenechal Bizonům a sestupujícím je tak nakonec v konečném účtování hlubocké ZSO.

I druhou nejvyšší soutěž opanoval nováček, celek Deviantů proměnil poslední turnaj v exhibici a druhému celku tabulky uštědřil devatenáctibrankový příděl! Do nejnižší soutěže sestupuje Izogarant, který dokázal v celém průběhu soutěže porazit pouze ve dvou případech rezervu Adamova.

Třetí nováček v soutěži Profi FP nedokázal ve 2. okresní lize navázat na základní část, kterou s přehledem vyhrál a doplatil na četnou marodku, která ho v play-off provázela. Využila toho posílená rezerva Tex-Coloru, která nakonec celkově triumfovala, i když po základní části ji patřilo až čtvrté místo tabulky.

Nejlepšími střelci soutěží se stali Radim Pouzar (Rudolfov), Zdeněk Kuna ml. (Netáhla) a Michal Stropek (Profi FP).

Pohár za nejslušnější mužstvo si v soutěžích vybojovala mužstva Adamova, Doubravice a rezervy Tex-Coloru, nejlepším rozhodčím pak byl na základě hlasování oddílů zvolen Luboš Zabilka.

Vyhodnocení a předání pohárů proběhne s vyhlášením All-Stars teamu na závěrečné schůzi vedoucích mužstev v průběhu dubna, termín ještě bude upřesněn, o definitivním složení lig pro příští ročník se rozhodne následně na základě podaných přihlášek do soutěží.

I přes ukončení soutěží sledujte nadále tyto stránky, v následujících dnech budeme příznivcům přinášet informace, statistiky a postřehy z uplynulého ročníku. Kompletní výsledky naleznete v příslušných sekcích.  

Image

Image

Devianti poslední krok od postupu, ve finále i další nováček s rezervou Tex-Coloru

Jako jediný ve víkendovém turnaji 1. okresní ligy sálovky vybojoval dvě výhry tým Deviantů a přiblížil se tak celkovému prvenství v soutěži, v posledním dvoukole stačí nováčkovi k postupu jediná výhra. Izogarant dokázal podruhé porazit rezervu Adamova, dosud jediné dvě výhry v soutěži mu ale k zachráně zřejmě stačit nebudou.

Ve finále nejnižší okresní soutěže se utká další nováček Profi FP s béčkem Tex-Coloru. Prvně jmenovaného potrápil v cestě do finále houževnatý celek Černého Bezu, druhé semifinále ovládl postupující až v jednoznačné odvetě.

Závěrečný víkend sezony mají před sebou všechny soutěže v tělocvičně ZŠ na Hluboké – v sobotu se hraje finále 2. okresní ligy (8:00 a 9:40) a následně poslední turnaj 1. okresní ligy (10:30) , neděle bude patřit extralize, jejiž vítězem se stal s předstihem Rudolfov (8:00).

Vyhlášení ankety o nejlepšího rozhodčího dle názoru oddílů

Komise rozhodčích vyhlašuje na základě zaslání dotazníku vedoucím mužstev okresních soutěží anketu týkající se vyhlášení nejlepšího rozhodčího pro soutěžní ročník 2015/2016.

Anketní lístky, názory a připomínky je nutno zaslat do 4.3.2016.

Utkání týmu Bizonů v extralize kontumováno

Na základě neoprávněného startu hráče Filip Mertla /3ŽK/ bylo dodatečně kontumováno utkání extraligy Tex-Color - Bizoni /výsledek 8:4 změněn na 5:0 kont./, více naleznete ve zprávách komisí.

Rudolfov s předstihem vítězem extraligy, senzační obrat Černého Bezu

Již před posledním turnajem extraligy je rozhodnuto o vítězi, kterým je naprosto zaslouženě nováček soutěže z Rudolfova. O další stupně vítězů se popere trojice pronásledovatelů, nejlepší výchozí pozici má v tomto ohledu Tex-Color. Na druhém konci tabulky přenechalo zatím hlubocké ZSO sestupovou pozici Bizonům díky překvapivé výhře nad oslabenou Strojírnou Honner.

V předkole play-off nejnižší okresní soutěže potvrdilo papírové předpoklady role favorita béčko Tex-Coloru, souboj druhé dvojice byl daleko vyrovnanější a po neskutečném obratu se nakonec radoval zaslouženě z postupu po penaltovém rozstřelu Černý Bez.

Předposlední sálovkářský víkend nabídnou dílčí rozuzlení zápasy v tělocvičnách na Hluboké (sobota, play-off 2. okresní ligy) a v Hrdějovicích (neděle, 1. okresní liga, 8:00).

Rudolfov bez Pouzara poprvé prohrál, ztrácel i Lišov

Absence rudolfovského kanonýra Pouzara v dalším turnaji extraligy sálovky byla znát, zaváhal však zároveň pronásledovatel Tex-Color a nevyužil tak upevnění druhé pozice. Důležitý boj týmů ze suterénu tabulky zvládlo lépe v odvetě hlubocké ZSO a živí stále naději na záchranu, tabulkou ale může dodatečně zamíchat podaný protest proti neoprávněnému startu hráče Hojné Vody v tomto turnaji.

V 1. okresní lize se nečekala vysoká prohra rezervy Komi CB s mladíky Netáhel, vzápětí však zmobilizovala síly a porazila v kvalitním utkání celek Lišova. Na čele se tak vzdálil tým Deviantů, kteří v neděli uštědřili soupeřům debaky a T. Svinů, které naopak notně potrápil poslední tým tabulky.

Do konce soutěží zbývají tři hrací víkendy, tento se hraje v Hrdějovicích (2. okresní liga, předkolo play-off, 8:00) a Lišově (extraliga, 8:00).

Představujeme účastníky okresních soutěží 

V příslušné sekci naleznete tentokrát představení týmů Černého Bezu a rezervy Tex-Coloru, jejichž zástupci zaslali vyplněný dotazník.

Na čele 1. okresní ligy je tlačenice, základní část zakončila nejnižší okresní soutěž

Velmi vyrovnané je po dalším turnaji sálovky čelo 1. okresní ligy, první trojici od sebe dělí pouhé dva body, o zajímavý konec sezony tedy rozhodně nouze nebude. Na opačném pólu tabulky zatím zbývá sestupové místo pro Izogarant, který v důležitém boji o setrvání v soutěži prohrál s týmem Netáhel.

Nejnižší okresní soutěž dospěla do cíle základní části, volno v předkole play-off si právem vybojovaly týmy Profi FP a Demolice. Celky na 3. – 6. místě budou hrát předkolo, na Young Boys, Hrdějovice a Pištín čekají souboje o 7. – 9. místo. 

O valentýnském víkendu se hraje v sobotu extraliga na Hluboké a v neděli 1. okresní liga v Lišově (začátky v 8:00).

Utkání týmu Profi FP kontumováno, aktualizována fotogalerie z MČR žen

Na základě neoprávněného startu hráče Martina Winklera /3ŽK/ bylo dodatečně kontumováno utkání 2. okresní ligy Profi FP - Tex-Color B /výsledek 5:9 změněn na 0:5 kont./, více naleznete ve zprávách komisí.

Zároveň byla aktualizována fotogalerie  z MČR žen, naleznete ji na:

http://cbssf.rajce.idnes.cz/Mistrovstvi_CR_zen_-_31.1.2016/

Chemcomex ovládl republikové mistrovství žen v sálovce

Poslední lednový den se v hrdějovické hale uskutečnilo mistrovství České republiky žen ve futsalu-sálovém fotbalu za účasti osmi týmů, hned sedminásobné zastoupení měl Jihočeský kraj. Hrálo se ve dvou základních skupinách, poté dle umístění následovaly dvacetiminutové zápasy ve skupinách o konečné umístění.

Suverénním vítězem se poosmé v řadě stal pražský Chemcomex, v jehož dresu se také představila českobudějovická odchovankyně a reprezentantka Lucie Kladrubská, v současné době hájící barvy Bohemians. Druhé skončily sokolnice z Jindřichova Hradce a pohár za třetí místo si odvezl Protivín.

Nejlepší brankářkou byla vyhlášena veteránka Vlaďka Valíčková z Blatné, střelkyní Věra Dobrevová (Chemcomex) s deseti brankami a nejlepší hráčkou Pavlína Hrobská (Sokol S. Ústí), v minulosti oblékající slávistický dres.

Kromě pohárů a diplomů byly z rukou předsedy České federace Milana Semmlera a šéfa Českobudějovického svazu Luboše Zabilky předány věcné ceny od společnosti Mucos Pharma a vinařství Pavlovín všem účastníkům turnaje, který se organizátorům dle slov všech zúčastněných vydařil a obešel se bez zranění.    

Kompletní výsledky naleznete v příslušné sekci.

Fotogalerii budeme doplňovat v průběhu týdne, naleznete ji na:

http://cbssf.rajce.idnes.cz/

Tipovací soutěž

Administrátor stránek připravil pro internetové čtenáře soutěž hranou v průběhu sálovkářské sezony. Každý týden budou účastníci tipovat přesný výsledek jednoho vybraného utkání, vítězové dostanou drobné věcné ceny. Tip lze vložit na stránkách FACEBOOKU vždy do komentáře. Tak se bavte a sledujte v průběhu týdne i FACEBOOK.

Tipněte si v prvním kole přesný výsledek utkání extraligy: KOMI CB – TEX-COLOR.

https://www.facebook.com/cbssf/

V extralize opět řádil Pouzar, Profi FP poprvé padlo

Lídr extraligy opět uštědřil v sálovce svým soupeřům debakl, plný počet bodů si z hrdějovické haly odvezly další tři týmy. Poslední celek tabulky odehrál vyrovnaná utkání, k jeho škodě však bez kýženého bodového efektu.

V nejnižší okresní soutěži poprvé okusil v lišovské tělocvičně hořkost porážky vedoucí celek, průběžným pořadím v tabulce zamíchala na tomto turnaji pouze překvapivá výhra Hrdějovic.

Následující víkend je na pořadu 1. okresní liga (sobota, Hluboká, 8:00) a 2. okresní liga (neděle, Lišov, 8:00).

Lišov přišel kontumací o tři body

Na základě šetření STK bylo oboustranně kontumováno utkání 1. okresní ligy Lišov – Netáhla. Na základě svědeckých výpovědí utkání nebylo sehráno a došlo k uvedení nepravdivých údajů do zápisu o utkání.

Vedení českobudějovické sálovky věří, že se jednalo o ojedinělý případ a důrazně upozorňuje oddíly a rozhodčí, že veškeré prohřešky bude adekvátně trestat. Více informací lze nalézt po projednání ve zprávách komisí.

Představujeme účastníky soutěží

Odíílům jsme zaslali v průběhu rozehraných soutěží dotazník s několika otázkami, zaslané odpovědi od celků Strojírna Honner, Leges, Božolé, Devianti a Pištín zvěřejňujeme.

Naleznete je v odkazu Anketa, představení účastníků.

Oba lídři nezaváhali

Vedoucí celek z Rudolfova zvládl utkání s druhým celkem tabulky a nadále vládne extralize sálovky již s luxusním sedmibodovým náskokem. Hlubocké ZSO nezvládlo obě utkání se sousedy v sestupovém ohrožení a uzavírá na začátku druhé poloviny soutěže tabulku.

V nejnižší okresní soutěži zvýšilo svůj náskok Profi FP, od první porážky s celkem Jávrů je uchránil druhý poločas z říše snů, kdy dokázalo smazat pětibrankový náskok soupeře. V souboji o poslední příčku se týmy Hrdějovic a Pištína rozešli spravedlivou dělbou bodů.

Následující víkend se hraje opět extraliga (sobota, Hrdějovice, 8:00) a 2. okresní liga (neděle, Lišov, 8:00), v neděli se navíc v Hrdějovicích koná republikové mistrovství žen (8:00).

Představujeme mužstva ve fotogalerii

Do fotogalerie byly přidány fotografie všech účastníků soutěží, nalézt je lze i na:

http://cbssf.rajce.idnes.cz/

Lišov si upevnil vedení, PCO Rudolfov získalo krajský pohár

Na Hluboké vstoupila do své druhé poloviny soutěže 1. okresní liga sálovky. Vedení si upevnil Lišov, který využil zaváhání tří pronásledovatelů, na záda mu nyní dýchá pouze nováček soutěže. V nervózním boji o poslední příčku se z první výhry v soutěži radovala rezerva Bizonů, Izogarant se tak opět propadl na samotný chvost tabulky.

V Prachaticích se v neděli uskutečnilo krajské kolo poháru, v němž triumfovalo PCO Rudolfov, druhý zástupce z Českobudějovicka obsadil v konečném účtování čtvrtou příčku.

Krajský pohár:

Konečná tabulka s výsledky budějovických mužstev:
1. PCO Rudolfov (- Litrpool 4:4,- Strabag 6:0,- Strojírna 7:1,- Young Boys 7:1,- Chroboly 10:2) 13b.
2. Litrpool Vimperk 11b.
3. Strabag Prachatice 10b.
4. Strojírna Honner (- Litrpool 3:4,- Strabag 0:3,- Young Boys 5:2,- Chroboly 2:1) 6b.
5. Young Boys Prachatice 3b.
6. 1.FC Chroboly 0b.

Následující víkend se hrají zbylé dvě soutěže – extraliga na Hluboké (sobota, 8:00) a 2. okresní liga v Hrdějovicích (neděle, 8:00).

Hrdějovice budou dějištěm MČR žen v sálovém fotbalu

Poslední lednový den se v hrdějovické hale uskuteční mistrovství České republiky žen v sálovém fotbalu.

V předchozích letech se uskutečňovala pravidelně na jihu Čech jedna ze skupin kvalifikace, letos byl ale zájem o účast ze strany oddílů v ostatních částech republiky mizivý, případně vázla spolupráce s činovníky federace.

„Již před sezonou jsme byli rozhodnuti, že kromě mládežnických turnajů uspořádáme i turnaj žen, ale nevěděli jsme, zda to vzhledem k odtržení od federace bude moci být započítáno jako kvalifikace na mistrovství republiky“, upřesňuje předseda Českobudějovického svazu Luboš Zabilka.

„Nakonec jsme byli osloveni předsedou federace Milanem Semmlerem, zda bychom tento turnaj nepojali jako mistrovství České republiky, neboť zájem v ostatních krajích byl mizivý, můj osobní názor je, že i svědomí ze strany činovníků svazu, týkající se snahy uspořádat kvalifikační turnaje v krajích, není čisté“, dodává s úsměvem.

Nabídka uspořádat republikové mistrovství předsedu potěšila. „Bez rozmýšlení jsme ji přijali, i když uspořádání sebou samozřejmě přináší více starostí. Trochu mě mrzí, že nebudeme mít k dispozici větší halu a zázemí pro diváky, termín a místo již ale bylo pevně rezervováno a dané, nemělo v těchto dnech smysl poohlížet se po jiném“, má na mysli těžko dostupný pronájem v šibeničním termínu.

Paradoxně se mistrovství republiky zúčastní sedmička jihočeských týmů z osmi startujících. „Těší mě, že zájem o sálovku je na jihu Čech tak velký, je to ale odvislé od obětavosti dobrovolných funkcionářů, kterých je u nás zřejmě nejvíce“.

Turnaje se zúčastní Mokré, Borovany, J. Hradec, Blatná, Sokol S. Ústí, Protivín, Hradiště a osmým startujícím je největší favorit turnaje – Chemcomex Praha, několikanásobný mistr mající ve svých řadách excelentní futsalistku Petru Divišovou. „Chtěl bych tímto pozvat nejenom fanoušky tohoto sportu, ale i širokou veřejnost, určitě za to bude poslední lednová neděle od osmi do šestnácti hodin v hrdějovické hale stát, kromě Kaplice se zde představí všechny jihočeské ženské týmy hrající fotbal“, uzavírá Luboš Zabilka malé pohlédnutí před mistrovstvím, na nějž by měl dorazit předávat ceny předseda federace Milan Semmler. 

Bizoni se propadli na dno, šlágr kola vyhrál nováček

Poslední příčku přenechal v extralize sálovky Leges Bizonům, navíc jim uštědřil ostudný debakl. Poprvé v sezoně nebodoval naplno Rudolfov v taktické bitvě s Komi CB, ale snížení náskoku lídra tabulky nevyužil Tex-Color. Ten dokonce daroval překvapivě všechny body ambiciózní Strojírně.

V nejnižší okresní soutěži vyhrál ve šlágru kola nováček Profi FP nad Demolicí a upevnil si vzhledem ke klopýtnutí Černého Bezu vedoucí pozici. Poslední dva celky odjeli s nepořízenou a soupeři se jim bodově vzdalují.

Následující víkend se hraje v sobotu na Hluboké 1. okresní liga, v neděli se uskuteční za spolupráce s prachatickým okresem krajské kolo poháru v Prachaticích.   

Druhý lednový víkend se představí zbylé dvě soutěže

V novém kalendářním roce se na palubovkách hal poprvé představí účastníci extraligy a 2. okresní ligy. Lišovská tělocvična bude patřit extralize v sobotu a hala Na Sádkách 2. okresní lize v neděli. Těšit se můžeme na stíhačku Rudolfova v podání Tex-Coloru nebo boje Legesu o odpoutání z poslední příčky. Nedělním šlágrem bude beze sporu vzájemný duel celků Profi FP a Demolice.

Lišov do čela, Izogarant poprvé vyhrál

 

Vstup do nového roku se v tělocvičně na Hluboké nejvíce vydařil v 1. okresní lize sálovky Lišovu, který se díky dvěma výhrám s celky z čela tabulky posunul na průběžné první místo. Po šesti prohrách v řadě dokázal zabodovat Izogarant a přenechal poslední příčku rezervě Bizonů, které unikla výhra s T. Sviny v posledních vteřinách zápasu. Druhý lednový víkend jsou na programu zbylé dvě soutěže – extraliga v sobotu v Lišově a 2. okresní liga v neděli v hale Na Sádkách (začátky v 8:00).

Vítěznou trofej si z Jávři Cupu odvezla Demolice, na úvod se v roce 2016 představí      1. okresní liga 

V neděli 27.12. pořádal okresní účastník soutěží FC Jávři již devátý ročník populárního turnaje, o jehož dění si můžete přečíst v níže uvedeném odkazu:

http://javri.blog.cz/1512/sk-demolice-cb-vitezem-javri-cupu-2015

V neděli 3.1. pokračuje dalším turnajem 1. okresní liga na Hluboké (8:00), ostatní účastním účastníkům soutěží jistě přijde delší pauza po silvestrovské noci vhod.

Nabídka na prezentaci oddílů v Českobudějovickém deníku

Vážení sportovní přátelé,

byli jsme vzhledem ke dlouhodobé výborné spolupráci (mj. přináší včas kompletní výsledky soutěží) osloveni Českobudějovickým deníkem na prezentaci oddílů okresní sálovky, v případě zájmu si můžete vytvořit článek nebo odpovědět na otázky zaslané na mailovou adresu vedoucích mužstev, případně pouze zaslat fotografii se jmennými popiskami.

V loňském roce odpovědělo za účelem prezentace oddílů na webové stránky cca. 60% oddílů, pěvně věřím, že i díky této nabídce bude reakce a zájem větší.

Samostatně vytvořený článek či zodpovězené otázky je třeba poslat na adresu L.Zabilka@seznam.cz

s fotografií týmu a popiskami, následně bude předáno redakci k otištění.

Myslím, že se jedná o dobrou reklamu a propagaci nejen tohoto sportu, ale i hráčů, případně sponzorů.

Veselé Vánoce a úspěšný rok 2016

Image

Rudolfov deklasoval v derby soupeře, souboj o čelo vyzněl pro nováčka soutěže.

Poslední turnaje v tomto kalendářním roce měli na programu okresní sáloví fotbalisté o uplynulém víkendu. V extralize si upevnil vedení Rudolfov dvěma jednoznačnými výhrami, zvlášť ta první byla vzhledem k derby pro Adamov velmi trpká. Za očekáváním jsou zatím výkony Legesu, kterému se soupeři začínají nepříjemně vzdalovat.

Nejnižší okresní soutěž nabídla souboj o čelo tabulky, z něhož po dokonalém zaslouženém obratu vyšel vítězně nováček Profi FP, na záda mu dýchá Demolice, která představila naposledy zahraniční posilu, která končí v českobudějovickém Dynamu Emersona Limu. Na sedmý pokus se podařilo zvítězit dalšímu nováčkovi z Pištína.

Další turnaje jsou na programu po zaslouženém svátečním volnu, v neděli 3. ledna se hraje na Hluboké 1. okresní liga. 

Čekají nás poslední turnaje v tomto kalendářním roce

Tento víkend jsou na programu poslední turnaje v kalendářním roce a vyrazit můžete na extraligu v sobotu (8:00) do haly Na Sádkách nebo v neděli na 2. okresní ligu na Hlubokou (8:00). Oba dny slibují zajímavé zápasy, na výběr je třeba derby mezi Rudolfovem a Adamovem nebo souboj o první místo tabulky mezi Černým Bezem a Profi FP.

Mezi svátky plánuje jeden z účastníků okresních soutěží tradiční Jávři Cup, který se odehraje v neděli 27.12. v hale HoSport ve Starých Hodějovicích. 

Střídání lídrů okresních lig sálovky, i dorostenecký turnaj ovládla Lokomotiva

V obou okresních ligách sálovky hraných o uplynulém víkendu na Hluboké a v Hrdějovicích se měnilo pořadí na čele tabulek.

V 1. okresní lize uhrál dosud vedoucí Dokov ze dvou utkání pouze bod a přepustil první místo Trhovým Svinům, ve 2. okresní lize poprvé nevyhrál Černý Bez a do čela se vyhoupl díky aktivnějšímu skóre nováček soutěže Profi FP. Na první bodový zisk nadále ve svých soutěžích zatím marně čekají Izogarant a Pištín, soupeři ze dna tabulky se jim ale zatím nevzdalují.  

Zajímavé souboje s některými překvapivými výsledky přinesl turnaj dorostenců. Herně i výsledkově zklamalo českobudějovické SKP, zbylé dva městské celky se střetly ve finále, které přineslo divácky vděčnou podívanou. Čtyřdvorští se v něm ujali vedení, ale patnáct sekund před koncem vyrovnala Lokomotiva z devítimetrového trestného kopu. Při následujících rozhodujících penaltách prokázala pevnější nervy a stejně jako v kategorii žáků si odvezla vítěznou trofej. Pohár za třetí místo si překvapivě, zároveň však zaslouženě, odvezla Horní Stropnice, nejlepším střelcem se stal bezkonkurenčně s dvanácti zásahy Zdeněk Kuna (SK Čtyři Dvory).

Konečné pořadí:

1. Lokomotiva Č. Budějovice, 2. SK Čtyři Dvory, 3. Hraničář Horní Stropnice, 4. Slovan Břilice, 5. FK Olympie Týn n/Vlt., 6. Slavoj Hrdějovice, 7. SKP Č. Budějovice, 8. Calofrig Borovany

Na co se těšit následující víkend?

Necelé dva týdny před Vánocemi soutěže pokračují 1. a 2. okresní ligou na Hluboké a v Hrdějovicích, naplánován je další mládežnický turnaj tentokráte v kategorii dorostu - program je následující:

So 12.12.2015 - 2.OL, Hluboká, 8:00 - rozhodčí Albert, Škuthan, Granec, Kovařík  

So 12.12. - dorost, Hrdějovice, 8:00 - rozhodčí Zabilka, Novotný, Kolář 

/účastníci: SKP ČB, Loko ČB, Břilice, Čt. Dvory, Borovany, Hrdějovice, Týn, H. Stropnice/

Ne 13.12. - 1.OL, Hrdějovice, 8:00 - rozhodčí Kovařík, Vaverka, Zabilka, Aibl

Pohárovým vítězem Tex-Color, v extralize bez ztráty již pouze jedno mužstvo

V letošním ročníku okresního poháru triumfoval favorizovaný Tex-Color, který ve finále zdolal loňského obhájce. Černou kaňkou je vystoupení Lišova, který na závěrečné večerní „mikulášské“ boje nedorazil.

V extralize je bez ztráty bodu už pouze Rudolfov, který si se svými soupeři bez problémů poradil i bez hráčů na střídání. Do své herní pohody se začíná dostávat i Tex-Color, který lídrovi dýchá na záda.

I následující víkend budou palubovky plné sálovkářů – v sobotu se hraje na Hluboké 2. okresní liga (8. ZŠ), v neděli je na programu 1. okresní liga v Hrdějovicích (8, hala). V sobotu se navíc hraje v Hrdějovicích druhý mládežnický turnaj „O pohár okresního předsedy“, tentokrát vypsaný pro kategorii dorostu. Zúčastní se osm týmů – SKP ČB, Loko ČB, Čt. Dvory, Břilice, Týn, H. Stropnice, Borovany a Hrdějovice, začátek je v 8:00, vyhlášení výsledků je plánováno na 14:00.

Nadělovat se bude o víkendu okresní pohár a extraliga

Na mikulášský víkend bude podávána vskutku sálovkářská lahůdka - hrát se totiž bude nejvyšší okresní soutěž a okresní pohár. Na okresních palubovkách se nově představí i dvojice rozhodčích z Českokrumlovka, kteří jistě obohatí soutěž kvalitou vzhledem k dlouholetému zařazení do listiny rozhodčích celostátní ligy.

Sálovkáři Hrdějovic ukořistili první historickou výhru

První okresní liga sálovky je již pouze s jedním celkem bez ztráty bodu, překvapivě je jím Dokov, který obral o body i favorizované „béčko“ Komi CB. Domácího prostředí využil k vysokým výhrám i lišovský Sokol, marně naopak překvapivě zatím čeká na první body Izogarant.

V nejnižší okresní soutěži se v domácí hale radoval hrdějovický dorost z první historické výhry ve druhém hraném ročníku, vyrovnaný duel rozhodl výkon bra...nkáře Bočka. Tabulku vede překvapivě bez ztráty bodu Černý Bez, papírově silnější soupeři ho ale teprve čekají.

O následujícím „mikulášském“ víkendu je v hale Na Sádkách na programu v sobotu okresní pohár (12:30), v neděli se hraje extraliga (8:00).

Kam o víkendu na sálovku........

Neděle 29.11.2015, Lišov - 1. okresní liga, rozhodčí: Kovařík, Vaverka, Novotný, Aibl

8,00 Doubravice – Lišov, 8,50 Lišov – Izogarant, 9,40 T. Sviny – Doubravice, 10,30 Izogarant – Netáhla, 11,15 T. Sviny – Adamov „B“, 12,00 Netáhla – Komi CB „B“, 12,50 Adamov „B“ – Devianti, 13,40 Komi CB „B“ – Dokov, 14,25 Bizoni „B“ – Devianti, 15,10 Dokov – Bizoni „B“

Sobota 28.11.2015, Hrdějovice - 2. okresní liga, rozhodčí: Škuthan, Zabilka, Mertl, Izugrafov

8,00 Young Boys – Černý Bez, 8,50 Černý Bez – Pištín, 9,40 Archeus – Young Boys, 10,30 Hrdějovice – Pištín, 11,15 Profi FP – Archeus, 12,00 Jávři – Hrdějovice, 12,45 Demolice – Profi FP, 13,35 Tex-Color B – Jávři, 14,20 Tex-Color B – Demolice

Nezapadlo bez povšimnutí.....

V dubnu oddíly schválily navýšení startovného o 200 Kč, které budou použity pro účely propagace sportu /sálového fotbalu/ v kategorii mládeže. Osloven byl v tomto ohledu i Magistrát města - žádost se týkala bezplatného pronájmu sportovní haly ve dvou jakýchkoliv termínech.

Byla podána na začátku července, po čtyřech měsících přišlo vyjádření - z kapacitních důvodů schválení nedoporučeno.

Je vidět, že propagace sportu v oblasti mládeže je radě města lhostejná, o to více si ceníme ochoty oddílů, díky kterým je možno uspořádat mládežnické turnaje za symbolické startovné.

Tímto patří oddílům jménem vedení ČBSSF velké poděkování.

O body v sálovce se bojovalo na třech frontách

Hned ve třech halách se po úvodním rozjezdu představili „sálovkáři“ o uplynulém víkendu.

V extralize se představila i mužstva, která nepřihlásila krajskou ligu a soutěž zřejmě nebude mít vyloženého favorita. Všechny body si z haly v Hrdějovicích totiž nečekaně odvezly týmy Adamova, Hojné Vody a Rudolfova, které oloupily papírové favority.

I první liga přinesla na úvod v hlubocké základní škole tuhé boje, pouze jedno utkání skončilo více jak dvoubrankovým rozdílem a i v této soutěži bude zřejmě rozhodovat herní a účastnická kázeň aktérů.

V hale Na Sádkách se poprvé představila i mládež, na programu byl turnaj vypsaný pro kategorii starších žáků. Pohár pro vítěze získala zaslouženě českobudějovická Lokomotiva, která měla ve svých řadách i nejlepšího střelce.

Poslední listopadový víkend se hraje 2. okresní liga v hrdějovické hale (sobota, 8:00) a 1. okresní liga v lišovské základní škole (neděle, 8:00).

Čeká nás víkend nabitý sálovkou

Víkend 21. a 22.11. bude ve znamení startu dvou zbývajících soutěží okresní sálovky - extraligy s tradičními krajskými účastníky doplněné o nejlepší loňská mužstva a 1. okresní ligy, takže je rozhodně na co se těšit. Na programu je i turnaj starších žáků "O pohár okresního předsedy", který se bude hrát v nedělním dopoledni v hale Na Sádkách.

Kompletní víkendový program:

sobota 21.11., Hrdějovice, extraliga, rozhodčí: Kovařík, Albert, Zabilka, Izugrafov

8,00 Komi-ZSO, 8,50 ZSO-Adamov, 9,40 Komi-H. Voda, 10,30 Adamov-Bizoni, 11,15 H. Voda-Leges, 12,00 Bizoni-Božolé, 12,50 Strojírna-Leges, 13,40 Božolé-Tex.Color, 14,25 Rudolfov-Strojírna, 15,10 Tex.Color-Rudolfov

neděle 22.11., Hluboká, 1.OL, rozhodčí: Novotný, Aibl, Kolář, Granec

8,00 Lišov-T. Sviny, 8,50 T. Sviny-Netáhla, 9,40 Lišov-Adamov "B", 10,30 Netáhla-Doubravice, 11,15 Adamov "B"-Bizoni "B", 12,00 Doubravice-Dokov, 12,50 Komi "B"-Bizoni "B", 13,40 Dokov-Izogarant, 14,25 Devianti-Komi "B", 15,10 Izogarant-Devianti

neděle 22.11., Na Sádkách, starší žáci, rozhodčí: Zabilka, Ovčáček

začátek: 8,00, vyhodnocení turnaje: 13,00

startující týmy: Loko ČB, Slavia ČB, Čt. Dvory, D. Voda, Zliv, Borovany

hrací doba: 1x17min.

hrací systém: každý s každým jednokolově

Soutěže sálovky otevřela nejnižší okresní soutěž

O víkendu proběhly v českobudějovické hale Na Sádkách první zápasy 2. okresní ligy sálovky, v nichž se představilo hned trio nových mužstev. Papírové předpoklady splnilo béčko Tex-Coloru, černým koněm soutěže zřejmě bude tým Profi FP, který zanechal hned na svém prvním turnaji velmi dobrý dojem a nečekal se ani plný bodový zisk Černého Bezu. Více již nyní na stránkách.

O víkendu zahájí soutěže účastníci extraligy v hrdějovické hale /sobota, 8:00/, 1. okresní liga se hraje v tělocvičně ZŠ na Hluboké /neděle, 8:00/ a naplánován je i turnaj starších žáků v hale Na Sádkách /neděle, 8:00, startující týmy: Loko ČB, Slavia ČB, Čt. Dvory, D. Voda, Zliv, Borovany/.

V neděli statuje nejnižší okresní soutěž

V neděli 15.11.2015 se otevře brána okresní sálovky startem 2. okresní ligy, v níž se představí hned trio nových mužstev - Young Boys, Pištín a PROFI PF. Favoritem soutěže by mělo být podle papírových předpokladů béčko Tex-Coloru, kterému budou chtít jistě sekundovat celky Jávrů a Demolice.
Rozpis nedělních utkání:
8,00 Pištín - Archeus, 8,50 Pištín - Tex.Color B, 9,40 Archeus - Černý Bez, 10,25 Tex.Color B - Young Boys, 11,10 Černý B...ez - Demolice, 12,00 Jávři - Young Boys, 12,45 Demolice - Hrdějovice, 13,35 Jávři - Profi FP, 14,20 Hrdějovice - Profi FP
Rozhodčí: Zabilka Luboš, Šimšík Jan, Kolář Jiří, Mertl Filip

Rozlosování okresního poháru

So  5.prosince 2015     VŠZ

12,30 Doubravice - Jávři

13,10 Devianti - Profi FP 

13,50 Lišov - Young Boys 

 14,30 Adamov - vítěz  Doubravice - Jávři      (4) 

 15,10 Leges - vítěz  Devianti - Profi FP     (5) 

 15,50 Strojírna Honner - vítěz  Lišov - Young Boys   (6)

 16,30 Tex Color - Komi cb                               (7)

 17,10 4 - 5

 17,50 6 - 7

 18,30                        o 3.místo

 19,10                        FINÁLE

 19,50                 VYHODNOCENÍ

Krajské finále se uskuteční v neděli 17. ledna 2016.

Zpráva z řádné schůze vedoucích mužstev registrovaných v ČBSSF

Termín konání: úterý 3.11.2015

Místo konání:   salonek v areálu Budějovického Budvaru, Č. Budějovice

Účastníci:           viz. prezenční listina

Program:

 1. Zahájení - seznámení s programem schůze, přivítání

 2. Zpráva STK - rozpis a systém soutěží, rozlosování poháru, rozdělení služeb dle požadavků, systém rozdělení finančních odměn za umístění a postup, návaznost na krajské a republikové soutěže (pohár)

 3. Zpráva MK - systém a poplatky registrování, hostování a přestupů hráčŮ, cca. do konce kalendářního roku start na soupisku mužstva a doklad /stávající RP, noví hráči průkaz totožnosti/, následně po průběžném doplňování fotografií na zadní stranu soupisky mužstva start na soupisku, kterou musím mít v aktuálním stavu vedoucí mužstva k dispozici

 4. Zpráva DK- přenos trestů do nové sezony, evidence udělených karet /internetové stránky/

 5. Diskuze ke zprávám, návrhy - bez připomínek

 6. Závěr

Zapsal: Luboš Zabilka

Zápis ze školení rozhodčích ČBSSF

Termín konání: úterý 3.11.2015

Místo konání:   salonek v areálu Budějovického Budvaru, Č. Budějovice

Účastníci:           viz. prezenční listina

Program školení:

 1. Zahájení - seznámení s programem školení, přivítání

 2. Písemný test z pravidel

 3. Zpráva a informace předsedy KR- postup při kontrole hráčů startujících v utkání, konfrontace /vyfocení hráče/, upravenost /příspěvek na vybavení – kalhoty/, představení nových rozhodčích zařazených na listinu

 4. Zavěr- vyhodnocení, večeře

Zapsal: Luboš Zabilka

Veškeré informace lze nalézt na stránce:

http://cbssf.webmium.com/

Pozvánka na Jávři Cup 2015

Oddíl sálového fotbalu JÁVŘI Vás tímto zve na tradiční Jávři Cup 2015, který se již podeváté uskuteční v neděli 27.12.2015. Bližší informace včetně propozic naleznete na oddílových stránkách: http://javri.blog.cz/ .

Přihlášky a informace: Ivo Krejcar, telefon - 607 958 902, e-mail -  KrejcarIvo@seznam.cz

  

Pozvánka na seminář okresních rozhodčích

Českobudějovický svaz sálového fotbalu Vás srdečně zve na na seminář okresních rozhodčích sálového fotbalu

Datum konání: úterý 3. listopadu 2015

Začátek: 18:30 /prezence od 18:15/

Místo konání: areál Budějovického Budvaru n. p., K. Světlé 4, Č. Budějovice

 Společenský sál pana Sládka http://www.visitbudvar.cz/cz/sluzby/spolecensky-sal-pana-sladka.html

na místo konání se dostanete přes hlavní vrátnici a půjdete do zvýšeného přízemí!!!!

Program:

* Zahájení

* Informace předsedy KR /obsazování soutěží, omluvy rozhodčích, doprava na utkání, povinnosti/

* Stručný výklad pravidel

* Diskuze

* Test z pravidel

* Večeře

* Vyhodnocení 

Pravidla naleznete na: http://cbssf.webmium.com/dokumenty-ke-stazeni

Na semináři bude vybírán poplatek za školení /v ceně objednaná večeře/ ve výši 100,- Kč. 

Na semináři si každý nahlásí číslo svého účtu pro zaslání odměn za daný ročník, v případě jakýchkoli změn je povinen informovat komisi rozhodčích !!!!!!!

Neúčast rozhodčího na semináři bude mít za následek vyřazení z listiny rozhodčích až do splnění účasti v náhradním termínu s poplatkem 500,- Kč.

V Č. Budějovicích dne 1.10.2015.

Zdeněk Kovařík

předseda KR ČBSSF

Veškeré informace o soutěžích naleznete na:

http://www.cbssf.webmium.com

https://www.facebook.com/cbssf

Pozvánka na zahajovací schůzi vedoucích mužstev

Českobudějovický svaz sálového fotbalu Vás srdečně zve na zahajovací schůzi vedoucích okresních mužstev sálového fotbalu

 Datum konání: úterý 3. listopadu 2015

 Začátek: 17:30 /prezence od 17:15/

 Místo konání: areál Budějovického Budvaru n. p., K. Světlé 4, Č. Budějovice

Společenský sál pana Sládka http://www.visitbudvar.cz/cz/sluzby/spolecensky-sal-pana-sladka.html

do sálu se přichází přes hlavní vrátnici a je to ve zvýšeném přízemí

 Program:

* Zahájení

* Informace předsedy ČBSSF

* Informace STK /systém soutěží, předání rozpisu soutěží/

* Informace MK /registrace, podklady/

* Informace KR

* Informace DK /přenesení trestů/

* Rozlosování okresního poháru

* Rozdělení pořadatelských služeb

* Diskuze

* Závěr

Důležité: 

Vzhledem k výměně registračních průkazů je nutno přinést na zahajovací schůzi stávající registrační průkazy členů, které chtějí oddíly zaregistrovat pro nadcházející soutěžní ročník /prvotní výměna je bez poplatku za vyhotovení/.

Účast jednoho zástupce z každého oddílu povinná, neúčast má za následek pokutu dle sazebníku RS.

Po zahajovací schůzi vedoucích následuje školení rozhodčích.

V Č. Budějovicích dne 9.10.2015.

Luboš Zabilka                                                                                                              

předseda ČBSSF                                                                                                               

Veškeré informace o soutěžích naleznete na:

http://www.cbssf.webmium.com

https://www.facebook.com/cbssf

 

Začátek soutěží se nezadržitelně blíží

 

STK ČBSSF vydala neoficiální termínovou listinu soutěží, které by měly začít o víkendu 14. - 15.11. a končit prvním víkendem v březnu 2016.

Jako první se objeví na palubovkách účastníci 2. okresní ligy v neděli 15.11. v hale Na Sádkách, následující víkend se pak budou hrát úvodní zápasy extraligy (sobota 21.11. v Hrdějovicích) a 1. okresní ligy (neděle 22.11. na Hluboké).

Okresní pohár je na programu v sobotu 23.1., připravují se i dva turnaje mládeže (29.11. a 12.12.) a turnaj žen (30.1.).

Zahajovací schůzka vedoucích mužstev a školení rozhodčích se plánuje na úterý 3.11. v 17:30 (školení rozhodčích o hodinu později) v salonku Budějovického Budvaru. Pozvánku obdrží přihlášené týmy a rozhodčí v nejbližších dnech.

Praktic FC Pištín je dodatečně přihlášeným 29 účastníkem soutěží

STK ČBSSF přijala na základě dodatečné přihlášky do českobudějovických soutěží dalšího nováčka - Praktic FC Pištín, který bude hrát 2. okresní ligu. Do 1. okresní ligy se posunuje béčko Adamova a vzhledem k navýšení účastníků se bude systém play-off hrát pouze ve 2. okresní lize.

 

Nasazení celků:
Extraliga:
1. Orth-Med „A“, 2. Tex-Color „A“, 3. Bizoni „A“, 4. ZSO Hluboká, 5. Strojírna Honner, 6. Leges, 7. Rudolfov, 8. Božolé, 9. Adamov „A“, 10. Hojná Voda

1. okresní liga:
1. Lišov, 2. T. Sviny, 3. Doubravice, 4. Izogarant, 5. Orth-Med „B“, 6. Bizoni „B“, 7. Devianti, 8. Dokov, 9. Netáhla, 10. Adamov "B"

2. okresní liga:
1. Tex-Color „B“, 2. Černý Bez, 3. Demolice, 4. Archeus, 5. Hrdějovice, 6. Jávři, 7. Profi FP, 8. Young Boys, 9. Pištín

Systém soutěží

Na základě hlasování mužstev bude herní systém v sezoně 2015/2016 následující:

Extraliga:

- pouze základní část dvoukolově systémem každý s každým

1. a 2. okresní liga:

- základní část dvoukolově systémem každý s každým s následným play-off pro prvních 6 celků dle pořadí po základní části /3. - 6. celek absolvuje předkolo, 1. a 2. celek postupuje přímo do semifinálových bojů/.

Rozdělení mužstev do soutěží

Do soutěží sálového fotbalu na Českobudějovicku se nakonec přihlásilo 28 mužstev, což zákonitě přineslo reorganizaci soutěží.

Nasazení celků:
Extraliga:
1. Orth-Med „A“, 2. Tex-Color „A“, 3. Bizoni „A“, 4. ZSO Hluboká, 5. Strojírna Honner, 6. Leges, 7. Rudolfov, 8. Božolé, 9. Adamov „A“, 10. Hojná Voda

1. okresní liga:
1. Lišov, 2. T. Sviny, 3. Doubravice, 4. Izogarant, 5. Orth-Med „B“, 6. Bizoni „B“, 7. Devianti, 8. Demolice „B“, 9. Netáhla

2. okresní liga:
1. Tex-Color „B“, 2. Černý Bez, 3. Dokov, 4. Archeus, 5. Hrdějovice, 6. Jávři, 7. Profi FP, 8. Adamov „B“, 9. Young Boys

Hrát se bude systémem každý s každým dvoukolově, vedoucí mužstev mohou do 2.8. zaslat vyjádření ohledně zájmu případného play-off po základní části soutěží pro prvních šest mužstev.

V okrese bude startovat 27 mužstev !!!!

Do konce května měla možnost se přihlásit mužstva do soutěžního ročníku 2015/2016. Této příležitosti nakonec využilo 27 mužstev. Přihlásila se všechna mužstva z Českobudějovicka, která dosud hrála krajskou ligu /Orth-Med, Tex-Color, Bizoni, ZSO a Božolé/, nově se soutěží zúčastní tři týmy - Devianti, Zmiozel a béčko Adamova. Minimálně pro následující soutěžní ročník zmizí ze sálovkové mapy dva týmy - Labužníci a béčko Božolé. Systém soutěží bude projednán na nejbližší schůzi českobudějovického štábu, který si vyhrazuje právo na případnou změnu i s ohledem na případná sestupující mužstva dle konečných tabulek 2015/2016. Ihned po projednání budou účastníci soutěží informováni.

Zpráva z řádné okresní valné hromady ČBSSF

Termín konání: pátek 10.4.2015

Místo konání:   Restaurace Bergamo, Č. Budějovice

Účastníci:           19 z 25 pozvaných s hlasem rozhodujícím – viz. prezenční listina

Program VH:

1.Zahájení VH

 • Program VH, vyúčtování vratných záloh

2.Schválení programu VH

 • Schváleno všemi přítomnými s hlasem rozhodujícím

3.Schválení jednacího řádu VH

 • Schváleno všemi přítomnými s hlasem rozhodujícím

4.Volba mandátové, volební a návrhové komise

 • Schváleno všemi přítomnými s hlasem rozhodujícím (J. Pečený, M. Tupý, P. Kaše)

5.Zpráva o stavu hospodaření a zpráva jednotlivých předsedů komisí

 • Předložení písemné zprávy – bez připomínek

6.Diskuze ke zprávám

 • Bez připomínek

7.Vyhodnocení soutěžního ročníku 2014/2015

 • Předání cen vyhodnoceným mužstvům, jednotlivcům a All Stars

8.Zpráva mandátové komise

 • Schváleno všemi přítomnými s hlasem rozhodujícím

9.Volba nového okresního štábu

 • Představení kandidátů
 • Zvolení do čtyřčlenného okresního štábu: Luboš Zabilka (18 hlasů z 18 platných odevzdaných), Ladislav Štěpánek (16), Miroslav Havelec (16), Zdeněk Kovařík (16)
 • Nezvolen Karel Albert (5)

10.Hlasování týkající se vyřešení stávající situace a vztahů mezi JČSF a ČFSF, na něž mělo dopad i členství okresních mužstev

 • Odhlasováno (18 pro, 1 proti) osamostatnění subjektu ČBSSF a vytvoření soutěží pod hlavičkou výše uvedeného

11.Diskuze, návrhy

 • VV navrženo zvýšení startovného mužstev o 200,- Kč, které budou určeny na rozvoj a propagaci mládeže – školské turnaje – schváleno všemi přítomnými s hlasem rozhodujícím
 • Schválen nákup nových míčů
 • Neschválen návrh úpravy pravidel – p. Nikodem (hra brankáře – výhoz – přes vlastní polovinu hřiště
 • Postupy a sestupy dle počtu účastníků soutěží (v případě počtu 11-12 postupují a sestupují 2 mužstva), v případě nereflektování postupu nebude vyplacena náležící odměna dle propozic soutěží     

12.Schválení návrhu usnesení VH

 • Schváleno všemi přítomnými s hlasem rozhodujícím

13.Závěr

Nově schválenému okresnímu štábu se v nejbližší době ukládá:

 1. Aktualizovat stanovy občanského sdružení ČBSSF
 2.  Rozdělení jednotlivých komisí
 3. Příprava ročníku 2015/2016
 4. Zajištění vyhotovení nových registračních průkazů

Luboš Zabilka bude v čele Českobudějovického svazu sálového fotbalu další dva roky

V českobudějovické restauraci Bergamo se v pátek sešli zástupci mužstev okresní sálovky, aby na řádné valné hromadě zvolili nové vedení do dvouletého funkčního období a vyhodnotili uplynulou sezonu. Do čtyřčlenného výboru byli zvoleni kandidáti, kteří se podíleli na vedení v uplynulých dvou cyklech. Předsedou okresu zůstává nadále Luboš Zabilka, který bude mít na starosti disciplinární komisi a místopředsedou Ladislav Štěpánek, který zároveň povede komisi STK. Komise rozhodčích bude v kompetenci Zdeňka Kovaříka a matriční komise byla svěřena Miroslavu Havelcovi.

Mužstva zároveň odhlasovala drtivou většinou hlasů důležité rozhodnutí týkající se osamostatnění subjektu odtržením od České federace sálového fotbalu.

All Stars 2014/2015

1. okresní liga:

Michal Polák (H. Voda) - Michal Stropek (Izogarant), Zdeněk kuna ml. (Netáhla), Michal Bez, Miroslav Kadlec (oba Leges)

2. okresní liga:

Radek Farka (Jávři) - Filip Mertl (Bizoni B), Marek Severa (Hrdějovice), Petr Štumbauer (Č. Bez), David Mendlík (Tex-Color B)

Návrhy na kandidáty do okresního štábu

prosím zasílejte do 28.března 2015 na e-mailovou adresu: lstepanek-koupelny@seznam.cz

 

Pozvánka na řádnou okresní valnou hromadu ČBSSF,

která se uskuteční v pátek 10.dubna 2015 od 17,30 hodin v restauraci Bergamo

 

Na valnou hromadu jsou zváni:

* jeden delegát za každé mužstvo v okresních soutěžích

* členové okresního štábu sálového fotbalu

* nově navržení kandidáti do okresního štábu sálového fotbalu (bez hlasovacího práva)

* hosté (bez hlasovacího práva)

PROGRAM :

1. Zahájení

2. Schválení programu VH

3. Schválení jednacího řádu VH

4. Volba - mandátové a volební komise

- návrhové komise

5. Zpráva o stavu hospodaření v okrese

6. Diskuse ke zprávám

7. Vyhodnocení ročníku 2014 / 2015

8. Zpráva mandátové komise

9. Volba - nového okresního štábu

10. Diskuse

11. Schválení návrhu usnesení VH

12. Závěr VH

13.Příprava ročníku 2015 / 2016

V souladu se stanovami proběhne volba na dvouleté období.Žádáme Vás tímto o účast zástupce Vašeho mužstva.Na této VH se budou dále předávat poháry,vyplácet odměny za umístění,služby a vracet zbytky vratných záloh,proto je účast zástupce klubu NUTNÁ.

Ladislav ŠTĚPÁNEK

předseda STK

Konečné tabulky soutěže slušnosti:

Soutěž slušnosti - 1. okresní liga:

1.             Adamov                                   90                          

2.             Doubravice                             109                          

3.             Lišov                                       120         

4.             Božolé B                                  135                          

5.             Izogarant                                 139

6.             Leges                                      153           

7.             Hojná Voda                             172                          

8.             Netáhla                                   177           

9.             Strojírna Honner                     222                        

10.           T. Sviny                                   313

Soutěž slušnosti - 2. okresní liga:

1.             Hrdějovice                               59                          

2.             Tex-Color B                             61                          

3.             Bizoni B                                   117           

4.             Archeus                                  118                          

5.             Orth-Med B                             129

6.             Labužníci                                148         

7.             Jávři                                        195                          

8.             Černý Bez                               270             

9.             Rudolfov                                 274                        

10.           Dokov                                     346

11.           Demolice B                             421

Konečné tabulky střelců ročníku 2014/2015:

Konečná tabulka střelců 1. okresní ligy:

1.             Bez Michal (Leges)                                   31

2.             Radouch David (Strojírna)                        30

3.             Kadlec Miroslav (Leges)                           28

4.             Husa Ondřej (T. Sviny)                             24           

5.             Mach Ota (Lišov)                                      23

6.             Winkler Lukáš (Leges)                             22

6.             Hanzal Michal (T. Sviny)                          22

6.             Novotný Ctibor (Božolé B)                        22

9.             Nárovec Tomáš (Adamov)                       21

10.           Hric Jakub (Adamov)                               19

Konečná tabulka střelců 2. okresní ligy: 

1.             Škarda Stanislav (Jávři)                            47

2.             Novák Aleš (Rudolfov)                              39

3.             Zedek Jaroslav (Demolice B)                   32

4.             Mendlík David (Tex-Color B)                    29

4.             Pouzar Radim (Rudolfov)                         29           

4.             Vaněček Jan (Rudolfov)                           29                          

7.             Mašát Michal (Rudolfov)                          28

8.             Pacholík Jan (Archeus)                            26

9.             Nikodem Jiří (Archeus)                            25

10.          Mertl Filip (Bizoni B)                                  23 

Konečné tabulky ročníku 2014/2015:

Konečná tabulka 1. okresní ligy:

1.             Strojírna Honner                   14 – 1 – 3     110:66            43           

2.             Leges                                    11 – 1 – 6     111:85            34

3.             Božolé B                                10 – 3 – 5       93:82            33

4.             Adamov                                 10 – 1 – 7     106:66            31

5.             Hojná Voda                             9 – 2 – 7     100:94             29

6.             Lišov                                        7 – 3 – 8       82:96            24

7.             T. Sviny                                    7 – 2 – 9      97:100           23

8.             Doubravice                              6 – 1 – 11     71:98             19

9.             Izogarant                                 5 – 1 – 12     68:104           16

10.           Netáhla                                    3 – 1 – 14     56:103           10

Konečná tabulka 2. okresní ligy:

1.             Rudolfov                                   16 – 1 – 3   173:90            49

2.             Orth-Med B                               14 – 3 – 3   138:73           45

3.             Tex-Color B                              13 – 1 – 6   175:108          40

4.             Jávři                                          12 – 3 – 5   121:64           39

5.             Demolice B                                12 – 2 – 6   127:97          38

6.             Archeus                                       9 – 1 – 10   113:113      28

7.             Bizoni B                                       9 – 0 – 11   102:116      27

8.             Černý Bez                                   8 – 1 – 11    93:109       25

9.             Dokov                                          6 – 1 – 13   102:91       19           

10.           Labužníci                                    4 – 1 – 15    92:166      13

11.           Hrdějovice                                  0 – 0 – 20    58:269        0

Rudolfov nahradí celek Netáhel

Posledním turnajem pokračovaly na Hluboké o víkendu obě okresní ligy sálovky, jarní počasí už ale spíše vábilo k prohánění na zeleném pažitu. O titulu okresního přeborníka již bylo rozhodnuto a tak bylo nutno vyřešit otázku sestupujícího a postupujícího celku. Černý Petr nakonec zůstal v rukou týmu Netáhel, jemuž nestačil k výhře v klíčovém zápase vypracovaný čtyřbrankový náskok. Vítězem 2. okresní ligy s právem postupu se zaslouženě stal celek Rudolfova, který sice pravidelně nastupoval v prořídlé sestavě, ale kvalita hráčů vše nahradila. Vzhledem k zákulisním informacím ohledně přihlášení nových týmů se ale o složení lig pro příští ročník rozhodne na základě podaných přihlášek do soutěží. Nejlepšími střelci soutěží se stali Michal Bez (Leges) a Stanislav Škarda (Jávři). Vyhodnocení a předání pohárů proběhne s vyhlášením All-Stars teamu na volební valné hromadě v pátek 10.4. v českobudějovické restauraci Bergamo. I přes ukončení soutěží sledujte nadále tyto stránky, v následujících dnech budeme příznivcům přinášet informace, statistiky a postřehy z uplynulého ročníku. Kompletní výsledky naleznete v příslušných sekcích.  

Stránky nově i na facebooku

Pro fanoušky okresní sálovky jsme přichystali předčasný malý vánoční dáreček - nově jsou stránky registrovány i na facebooku, kam je možno vkládat příspěvky, postřehy, pochvaly, ale i kritiku a připomínky nebo třeba čerstvé výsledky.

Přinášíme odkaz a věříme, že přispějete na oplátku k reklamě vámi oblíbeného sportu sdílením.

https://www.facebook.com/cbssf

Okresní soutěže sálovky míří do cíle

Již jen poslední turnajové kolo zbývá odehrát v obou okresních ligách, které přivítá základní škola na Hluboké tento víkend. Zbývá ještě dořešit několik otazníků, takže o zajímavá víkendová klání jistě nebude nouze. Titul okresního přeborníka si s předstihem zajistila Strojírna Honner, ale na další stupně vítězů si brousí zuby ještě čtyři mužstva - Leges, Hojná Voda, Božolé a Adamov. Ani o sestupujícím celku ještě není rozhodnuto, nejtěžší úkol čeká na celek Netáhel, který musí ukořistit dvě výhry a zároveň se spoléhat na ostatní příznivé výsledky. Ve druhé okresní lize, která se hraje v sobotu, stačí k prvenství Rudolfovu uhrát jednu výhru, o další příčky si to zřejmě rozdají béčka Tex-Coloru, Orth-Medu a Demolice, která se po úvodním fiasku ohledně zápasové docházky stala nakonec černým koněm soutěže. Věřme, že závěrečné zápasy se odehrají v duchu fair-play, stejně jako celý odehraný ročník, bez zbytečných excesů. Jak se říká, jde jenom o fotbal.....:-)

Duel o čelo provázely zbytečné emoce, vedení udržel Rudolfov

Předposlední turnaj sálovkářské 2. okresní ligy se v neděli odehrál v Lišově, šlágrem byl souboj prvního s druhým. Utkání, které se neslo ve znamení zbytečných emocí, skončilo nakonec spravedlivou remízou díky zásahu Radima Pouzara v posledních vteřinách hry. Rudolfovu vzhledem k další remízové ztrátě rezervy Orth-Medu ve druhém duelu stačí v posledním turnaji uhrát tři body, které jim bez ohledu na ostatní výsledky zajistí prvenství. Poslední turnaje se odehrají tento víkend v základní škole na Hluboké, v sobotu se hraje 2. okresní liga, v neděli pak nejvyšší okresní soutěž (8:00). 

Střípky z uplynulého kola a pozvánka na víkend

S předstihem si Strojírna Honner, která hraje okresní sálovku teprve čtvrtým rokem, zajistla podruhé v historii titul. Hned v prvním roce po přihlášení ovládla 2. okresní ligu a po pátem a následně druhým místem se v letošní sezoně oprávněně může radovat z dalšího úspěchu. O dalším pořadí na medailových pozicích rozhodne až poslední turnaj, stejně jako o mužstvu, kterému zůstane v rukou Černý Petr. Toho zatím třímají v rukou Netáhla, která jsou naopak jedním z historicky nejdéle hrajích týmů působících v sálovce.

Ve druhé okresní lize ze do tabulky nepromítl volný los Rudolfova, kterému k upevnění pozice pomohlo béčko Orth-Medu. Právě jejich vzájemný souboj bude zápasovým tahákem následujícího víkendu a může hodně napovědět o vítězi 2. okresní ligy, která má v termínovém kalendáři před sebou ještě dva turnaje.

Ani v tabulce střelců není zdaleka ještě rozhodnuto, ze zranění kononýra Radoucha může vytěžit hráčský triumvirát Legesu, ve 2. okresní lize se zřejmě rozhodne o vítězi mezi Stanislavem Škardou a Alešem Novákem.

Strojírna s předstihem vítězem, Zedek neměl slitování s Hrdějovicemi

Již jeden turnaj před koncem se rozhodlo v Lišově o vítězi nejvyšší okresní sálovkářské ligy. Strojírně Honner vzhledem k ostatním výsledkům nakonec stačila pouze jedna výhra. Naopak do těžké situace se dostal tradiční účastník soutěží Netáhla, který i přes bodový zisk čeká v posledním turnaji nelehký úkol – uhrát šest bodů a čekat na klopýtnutí rivalů. Zajímavé zápasy se dají čekat ještě v bojích o další medailová umístění.

V Hrdějovicích se hrála 2. okresní liga, tentokrát se v prořídlé sestavě nedařilo béčku Tex-Coloru, které přenechalo druhé místo dalšímu béčku v soutěži. Lídrem soutěže nadále zůstává i přes volný víkend Rudolfov, který tak má stále k celkovému vítězství nejblíže. Střelecky se v tomto turnaji dařilo Jaroslavu Zedkovi, který zatížil konto Hrdějovic jedenácti brankami! Na turnaj se překvapivě nedostavil Dokov, který doposud střídal prakticky v každém utkání dvě herní čtyřky….

V neděli se hraje předposlední turnaj druhé okresní ligy v Lišově (8:00).

Krajský sálovkářský titul obhájil prachatický Rumpál

V českobudějovické hale Na sádkách proběhl finálový turnaj krajské ligy v sálovém fotbalu, z vítězství a obhajoby se po zásluze radoval prachatický Rumpál, který předváděl i v základní části nejvyrovnanější výkony a nenašel v boji o titul konkurenta. O dalších pozicích musela rozhodovat až minitabulka vzájemných zápasů, oproti loňsku si tak prohodila umístění mužstva na druhé a třetí pozici.

So 14.2..2015, krajská liga /finálový turnaj/, Na Sádkách

Orth-Med – Tex-Color             4:8 (1:3)

Rumpál PT – Bizoni                 6:4 (2:2)

Orth-Med – Bizoni                  10:4 (6:3)

Rumpál PT – Tex-Color            9:2 (4:1)

Tex-Color – Bizoni                   3:5 (0:2)

Rumpál PT – Orth-Med           5:2 (1:1)

Tabulka finálového turnaje:

1.             Rumpál Prachatice                  3 – 0 – 0    20:8                      9           

2.             Orth-Med ČB                           1 – 0 – 2    16:17                    3

3.             Tex-Color ČB                           1 – 0 – 2    12:18                    3

4.             Bizoni ČB                                  1 – 0 – 2    13:18                    3

/o umístění na 2.-4. místě rozhodla minitabulka vzájemných zápasů/

Strojírna krůček od okresního titulu, Rudolfov využil volna dosavadního lídra

Již jen poslední krok dělí vedoucí celek nejvyšší okresní soutěže sálovky k premiérovému titulu, pomohly mu i přes remízovou ztrátu s Trhovými Sviny výsledky konkurentů. Na poslední příčku se propadl celek Netáhel, který předskočila Doubravice. Na obou pólech tabulky je v posledních dvou turnajích stále o co hrát, zdaleka není totiž rozhodnuto ani o dalších medailových pozicích. Ve 2. okresní lize využil Rudolfov volného víkendu dosavadního vedoucího týmu a i bez možnosti střídání v prvním utkání odvezl z hlubocké tělocvičny vysoká vítězství. Jediným týmem bez bodového zisku zůstává nadále dorost Hrdějovic, který ani na šestnáctý pokus neodvrátil dvoucifernou prohru.

O následujícím víkendu pokračují opět obě okresní soutěže, druhá liga v sobotu v hrdějovické hale, první liga následující den v Lišově (8:00).

O víkendu vyvrcholí finálovým turnajem krajská liga, napilno budou mít i okresní soutěže

 

Tento víkend se nepřijdou na své jen všichni zamilovaní, ale i příznivci sálového fotbalu. V sobotu proběhne finálový turnaj krajské ligy, do níž se probojovaly stejně jako v loňském roce tři budějovické celky /Tex-Color, Orth-Med a Bizoni/, doplněný o obhájce trofeje TK Rumpál Prachatice. V letošní sezoně je změněn systém, který je spravedlivější, neboť se střetne každý tým s každým. Ve stejný den pokračuje v Hrdějovicích 1. okresní liga, kde má nejblíže k premiérovému titulu Strojírna Honner, v neděli přivítá hlubocká základní škola účastníky 2. okresní ligy.  

Druhý únorový víkend si sálovkáři odpočinou

Víkend 7. a 8. února je pro okresní sálovku volným, takže účastníci mohou načerpat síly do odvetných zápasů a věnovat se jiným aktivitám. Okresní ligy budou pokračovat následující víkend, program ještě přineseme v průběhu týdne.

Hrdějovická hala Legesu nesvědčila, tabulku střelců opanovali rudolfovští hráči

V sobotu se poprvé představili v nové hrdějovické hale účastníci 1. okresní ligy sálovky, která nesvědčila hráčům Legesu a překvapivě přenechali všechny body soupeřům. Do devítibodového trháku se tak dostala Strojírna Honner, před kterou jsou poslední kroky za cestou k premiérovému triumfu v nejvyšší okresní soutěži. Ze zimního spánku se konečně probudily Trhové Sviny a zabrali zejména v důležitém utkání s Doubravicí. Ta se krčí nadále na dně tabulky společně s celkem Netáhel, který se pro změnu nadře na každou vstřelenou branku a tak sází především na zajištěnou obranu a brejkové situace.

Nedělní druhá liga v Lišově přinesla opět střelecké představení rudolfovských hráčů, obětními beránky byl prakticky již tradičně zejména hrdějovický dorost. Nezaváhal ani Tex-Color, kterého na výsluní drží při rovnosti bodů zatím aktivnější skóre. Vzhůru tabulkou se prodírá i béčko Demolice, které mělo v úvodu sezony problém se zápasovou docházkou.

Tento víkend si sálovkáři od herního dění odpočinou, jejich zápolení je na programu dle termínového kalendáře až za čtrnáct dní, kdy vypukne i finálový turnaj krajské ligy za účasti tří budějovických celků (Orth-Med, Tex-Color a Bizoni) a TK Rumpál Prachatice.  

Fotogalerii z víkendové kvalifikace MČR žen naleznete na:

http://cbssf.rajce.idnes.cz/kvalifikace_MCR_zen_-_24.1.2015/

Střípky z uplynulého víkendu, víkend bude ve znamení obou okresních lig

Českobudějovický svaz sálového pořadu pořádal o uplynulém víkendu kvalifikaci MČR žen, které se uskuteční tuto neděli ve Stochově u Kladna. Vítězem se stal zaslouženě Sokol Sezimovo Ústí, druhý byl odvěký rival vítěze Sokol Jindřichův Hradec a třetí příčku obsadil zástupce Českobudějovicka – Calofrig Borovany. Za zmínku stojí, že všechna utkání proběhla v pohodové atmosféře a v duchu fair – play, na čemž měly podíl všechny zúčastněné oddíly.

Na Hluboké se přehoupla do své druhé poloviny 1. okresní liga, která výsledky připravila nejedno překvapení. Ze spánku se probrala Doubravice, která ukořistila hned dvě první výhry v sezoně, ta druhá je o to cennější, že připravila lídra tabulky o neporazitelnost a v okrese tak již nezbyl jediný tým bez porážky. Trhové Sviny v poslední době tápou a navíc začínají doplácet na hráčskou neukázněnost, což se zároveň promítá do nepříjemného propadu tabulkou. Střelcům nadále vévodí David Radouch, který zaokrouhlil své střelecké zářezy na třicítku.

O víkendu se hraje v Hrdějovicích a v Lišově, jediným týmem, který si tak o víkendu odpočine je béčko Orth-Medu.

Poslední celek uštědřil lídrovi první porážku v soutěži

V hlubocké základní škole se nejvyšší okresní soutěž sálovky překlenula do své druhé poloviny. První porážku v soutěži utrpěla Strojírna Honner, kterou ji trpělivým taktickým výkonem připravil poslední celek soutěže. Nutno ale podotknout, že předváděná hra Doubravice neodpovídá současnému postavení týmu v tabulce. Náskok před druhým Legesem, který v tomto turnaji nezaváhal se tak ztenčil na tři body. Přituhovat začíná i na konci tabulky, z úvodní euforie se do reality zatím neprobudil celek Trhových Svinů, který se rychle propadá na samotné dno. Souhrn z hracího dne naleznete v příslušných sekcích.  

Vítězem kvalifikace MČR žen v sálovce po zásluze „Sezimák“

V sobotu 24.1. se v českobudějovické hale Na Sádkách uskutečnila jedna z kvalifikačních skupin MČR žen v sálovém fotbalu. Vítězem se zaslouženě stal celek Sokola Sezimovo Ústí, druhý skončil další divizní celek Sokol J. Hradec. Na mistrovství ČR po nereflektování několika týmů pocestují v neděli 1.2. do Stochova u Kladna nakonec Sokol S. Ústí a Hradiště. Nejlepší střelkyní turnaje byla teprve šestnáctiletá  Pavlína Hrobská, v minulosti oblékající slávistický dres. Výsledky naleznete v příslušné sekci.     

Střípky z uplynulého víkendu, víkend okoření kvalifikační turnaj MČR žen

Druhá okresní liga pokračovala šestým turnajem, v němž nebyla nouze o zajímavé zápasy. Béčko Tex-Coloru podlehlo Rudolfovu, který se po dlouhé době sešel v ideálním složení. Jávři zaváhání lídra nedokázali využít, i když s béčkem Demolice, v jehož dresu zazářil tentokrát v poli nestárnoucí brankář Zdeněk Vařák, vedli již o čtyři branky. Během pěti minut, kdy nestíhal ani zapisovatel u stolku časoměřičů, ale o náskok přišli a v posledních vteřinách dokonal soupeř zkázu vítěznou brankou. Béčko Orth-Medu odvezlo z Hluboké plný počet bodů, ale nechalo na hřišti tentokrát hodně sil, oba duely muselo přes tuhý odpor soupeřů otáčet. Dorost Hrdějovic se trvale vyrovnává s herními prvky sálovky a bez taktiky hlavně v obranné fázi bude jen těžko pomýšlet na alespoň dílčí úspěch – neinkasovat dvouciferný příděl.

Tento víkend bude ve znamení první okresní ligy, příznivci sálovky jsou zváni i na zajímavý kvalifikační turnaj na mistrovství ČR v kategorii žen.

Jávři odmítli výsluní tabulky, o víkendu se do bojů pustí i ženy

V sálovkářském souboji týmů z čela tabulky si polepšil Rudolfov, který v ideální sestavě porazil béčko Tex-Coloru. Zaváhání však k vedení v tabulce nevyužili Jávři. Těm nestačil ani vypracovaný průběžný čtyřbrankový náskok s Demolicí, která si připsala dvě šťastné rozhodující trefy v závěrech utkání. Orth-Med si přes značný odpor soupeřů odvezl z hlubocké haly také plný počet bodů a čelo se tak nesmírně vyrovnalo – první čtyři celky od sebe dělí pouhé dva body. V sobotu je opět na Hluboké na programu pátý turnaj nejvyšší okresní soutěže /8:00/. 

O víkendu se také uskutečnil v Prachaticích finálový turnaj krajského poháru za účasti jediného zástupce okresních lig – Strojírny Honner, která skončila nakonec na solidním 3. místě. Pohár za prvenství si odvezli Bombarďáci Větřní, kteří ve finálovém zápas otočili nepříznivý stav s A-týmem českobudějovického Orth-Medu.

Tuto sobotu se kromě první 1. okresní ligy koná v hale Na Sádkách i jeden z kvalifikačních turnajů na mistrovství ČR žen v sálovém fotbalu. Od 8:00 se postupně představí Mokré, Borovany, Protivín, J. Hradec, Hradiště a Sok. S. Ústí. Hraje se systémem každý s každým, vyhlášení je na programu v 15:30.  

Střípky z uplynulého víkendu

Dalšími turnaji vstoupily do nového kalendářního roku obě okresní ligy.

Nejvyšší okresní liga nabídla překvapivé klopítnutí Legesu i Adamova, čehož využila Strojírna Honner k navýšení náskoku na čele soutěže. První dvě výhry si připsal celek Netáhel, který slavil úspěch svou taktikou a mohl se opřít o výkon brankáře. Zvláště cenná je pro něj výhra s Adamovem, který tentokrát doplatil na absenci klíčových hráčů. Turnaj nabídl i tradiční derby rivalů mezi Trhovými Sviny a Hojnou Vodou. To bylo okořeněno 21 brankami a modrou kartou.

Ve druhé okresní lize si přivezl Na Sádky střelecké kopačky rudolfovský Aleš Novák, který ve dvou zápasech zatížil konto soupeřů ve dvanácti případech. Marně se zatím o dílčí úspěch pokouší dorost Hrdějovic, který i v dalších dvou zápasech připsal na vrub dvouciferné výsledky v jeho neprospěch.

Tabulce střelců vévodí technicky vybavený David Radouch a Stanislav Škarda, který pro změnu těží ve většině případů z pohledných kombinací spoluhráčů.   

V sobotu 17.1.2015 se v Prachaticích uskuteční krajské finále Českého poháru. Turnaje se zúčastní šest mužstev, která byla nalosována do dvou skupin, kde hrajou každý s každým jednokolově, postupují první dvě mužstva z každé skupiny. Dále se již hraje KO systém. Vítěz postupuje do republikového finále, které se hraje 7.2.2015 tentokrát v Jihomoravském kraji ve Valticích. Jediným zástupcem okresních soutěží na Českobudějovicku je Strojírna Honner /dále se představí Orth-Med, Tex-Color, Strabag/Demolice, Bombarďáci Větřní a Norton Prachatice/. 

Strojírna navýšila náskok, kanonýr Novák sestřelil Archeus

O víkendu pokračovaly obě okresní ligy českobudějovické sálovky v Lišově a v hale Na Sádkách. Strojírna využila zaváhání Legesu k navýšení bodového odstupu a stále drží jako jediný tým v soutěžích neporazitelnost. Důležité výhry si z víkendového turnaje odvezla Netáhla a odpoutala se od samého dna tabulky. Druhé okresní lize vévodí nadále béčko Tex-Coloru, jemuž stále dýchá na záda tým Jávrů. Na třetí místo se posunul Rudolfov, v jehož dresu se střelecky prosadil kanonýr Aleš Novák. Na první bod(y) v soutěži nadále čeká nováček z Hrdějovic, který ve všech deseti odehraných zápasech utržil zatím dvouciferné příděly. Více naleznete v příslušných sekcích.

V neděli se hraje na Hluboké 2. okresní liga se začátkem v 8:00, v sobotním krajském poháru se v Prachaticích představí jediný účastník okresních soutěží, který akceptoval nabídku – Strojírna Honner

I v novém kalendářním roce pokračují mílovými kroky obě okresní soutěže

Přinášíme víkendový program soutěží /delegaci rozhodčích naleznete v příslušné sekci/ a  fotogalerii finalistů Českobudějovického poháru.

Pohárové prvenství se stalo kořistí Adamova

Letošní kalendářní rok otevřel v sálovce finálový turnaj okresního poháru, do jejíž závěrečné fáze postoupil kvartet týmů. Finálové obsazení zaslouženě nabídlo souboj favorizované Strojírny Honner a Adamova, který vyřadil vítěze loňského ročníku. V něm se díky šťastnější koncovce z vítězství nakonec radoval Adamov a převzal tak z rukou předsedy pohár za historické prvenství. Třetí místo ze „souboje útěchy“ patří po právu Lišovu, který nakonec včas vstřebal smutek z vyřazení. Více naleznete v příslušné sekci.   

Finálový turnaj okresního poháru je na programu v neděli 4.1.

Do play-off okresního poháru se v prosinci probojovalo kvarteto týmů, které si to v neděli 4.1. v českobudějovické hale Na Sádkách rozdá o prvenství. V prvním semifinále hraném na dvě utkání změří síly celky Strojírny Honner a Izogarant /9:00 a 10:20/, druhou semifinálovou dvojici tvoří Adamov a obhájce Lišov /9:40 a 11:00/. Poražení se následně na jedno utkání utkají o 3. místo /12:00/, vítězové následně o majitele poháru /12:50/.

Kalendářní rok uzavřel turnaj Jávři Cup, z vítězství se zaslouženě radoval Red Bull Stars

Celek Jávrů, jeden z účastníků okresních soutěží na Českobudějovicku, uspořádal na sklonku roku tradiční turnaj v hale v Nových Hodějovicích.

Podrobnosti o tomto turnaji naleznete na:

http://javri.blog.cz/1412/javri-cup-2014-ovladli-hraci-red-bull-stars 

Šlágr kola ovlivnilo zranění, lídr nestačil na rozjetý Orth-Med

Sálovkáři v okrese si o tomto víkendu dali v tělocvičně ZŠ Hluboká letošní poslední kalendářní dostaveníčko. V nejvyšší okresní soutěži skončil očekávaný šlágr dosud neporažených celků debaklem Legesu, který doplatil na brzké zranění klíčového hráče Miroslava Kadlece. Na první body stále čekají dva týmy, kterým v zápasech výsledkově nevyšly druhé poločasy. Ve druhé okresní lize porazil posílený rozjetý Orth-Med dosavadního lídra tabulky, čelo se tak hodně vyrovnalo. Hrdějovice byly blízko dílčímu úspěchu, v osmém utkání v řadě inkasovali dvouciferný výsledek, i když tentokrát až v poslední minutě… Bližší podrobnosti v příslušných sekcích. Začátek příštího kalendářního roku bude ve znamení finálového turnaje okresního poháru.   

ČBSSF bude pořádat kvalifikaci mistrovství ČR žen

Českobudějovický svaz sálového fotbalu se ve spolupráci s Českou federací stal pořadatelem jedné z kvalifikačních skupin mistrovství ČR žen, které se uskuteční v sobotu 24.1.2015 v českobudějovické hale Na Sádkách. Podrobnosti ještě přineseme, účast potvrdilo 6 celků - Mokré, Borovany, J. Hradec, Hradiště, Protivín a Sezimovo Ústí. 

Rudolfov po kontumacích vyklidil čelo tabulky

Čtrnáctý prosincový den byl vyhrazen 2. okresní lize sálovky, která proběhla v hala Na Sádkách. Rudolfov dal přednost startu na turnaji v Kaplici a na své zápasy nedal dohromady dostatečný počet hráčů, čehož využilo i při zaváhání Bizonů ke zvýšení náskoku béčko Tex-Coloru. Souboj týmů, které ještě nebodovali, byl v jasné režii Demolice. Jávři vyrovnávali s Dokovem dvě vteřiny před koncem, v dresu soupeře se povedl husarský kousek Michalu Matouškovi, který dokázal skórovat v roli brankáře. V tabulce střelců se do trháku dostal David Mendlík z celku aktuálního lídra soutěže. Poslední turnaje v tomto kalendářním roce se uskuteční o tomto víkendu, oba hostí ZŠ Hluboká (sobota – 2.OL. neděle – 1.OL, začátky v 8:00). 

Okresní pohár: Leges vypadl v základní skupině

V okresním poháru sálovky se naplnily papírové prognózy, největší otázkou bylo vyřešit postupující z „áčkové“ skupiny, která by se dala označit skupina „smrti“. V ní na postup nezbylo místo pro Leges, který rozhodující závěrečný zápas nezvládl. Ze skupiny B doprovodil loňského obhájce tým Izogarantu, jenž zvládl pro změnu úvodní klíčový duel. Bez bodu zůstali dle očekávání oba outsideři skupin.  Play-off je na programu na úvod příštího kalendářního roku, tuto neděli pokračuje dlouhodobá soutěž 2. okresní ligy (7:45, Na Sádkách). Více naleznete v příslušných sekcích.

Střípky z uplynulého víkendu a program na 7.12.

Druhým turnajem pokračovaly obě okresní ligy, sálovkáři v nižší soutěži si mohli premiérově vyzkoušet novou tělocvičnu v Hrdějovicích, která v letošním roce nahradila cestování do Horní Stropnice. Na turnaj nedorazilo béčko Demolice a o jeho dalším osudu a působení po konzultaci s vedoucím mužstva rozhodne STK. Prvotním cílem dorostu Hrdějovic zřejmě bude neinkasovat dvouciferný výsledek, naopak duel Jávrů a Archeusu skončil nevídanou bezbrankovou remízou, na čemž se podíleli oba brankáři i nemohoucnost střelců. V souboji béček porazili Bizoni celek Tex-Coloru, v soutěži tak již není jediný celek s plným bodovým ziskem. V 1. okresní lize si nováček z Adamova vyšlápl na loňského přeborníka, nezaváhala i přes oslabenou sestavu Strojírna a celek Legesu měl při výhrách patřičné štěstí a nadále vzhledem k lepšímu skóre vede tabulku. Na opačném pólu tabulky se krčí s nulovým kontem tři celky, které si to zřejmě rozdají o sestup. Ale o tom je po čtyřech odehraných zápasech zatím předčasné spekulovat. O víkendu bude mít více než polovina startovního pole volno, neboť do základních skupin okresního poháru se přihlásila osmička mužstev, z nich čtyři postoupí do vyřazovací části.

Nováček zdolal přeborníka, duelu Jávrů s Archeusem kralovali brankáři - výsledky soutěží naleznete v příslušných sekcích

Druhými turnaji pokračovaly o víkendu obě okresní ligy sálovky na Budějovicku. V sobotu se premiérově představila 2. liga v hrdějovické hale, nedělní 1. liga se hrála v hale Na Sádkách. Nováček z Adamova překvapivě obral o body loňského vítěze 1. okresní ligy, plný bodový zisk si připsala Strojírna Honner a také Leges, který se v obou zápasech na výhry pořádně nadřel a přálo mu i štěstí. Ve 2. okresní lize byl netradiční výsledek v souboji Archeusu a Jávrů, který skončil po čtyřiceti minutách hry bez branek. Dorost Hrdějovic si opět odvezl dvouciferné příděly a zůstává nadále na dně tabulky. V neděli 7. prosince se hrají tentokráte pouze základní skupiny okresního poháru v tělocvičně ZŠ Hluboká /8:00/.   

Střípky z uplynulého víkendu a program na 29. - 30.11.

O víkendu byly zahájeny okresní soutěže na Budějovicku, které hned v úvodu přinesly několik zajímavostí. Novic v sálovce David Radouch v dresu Strojírny Honner se zdá býti velkou posilou, neboť se hned vyšvihl do popředí tabulky střelců. Zlým mužem se stal Jan Květoun, který se po dvou žlutých kartách musel předčasně poroučet do sprch. Hned v prvním turnaji došlo také na první kontumaci – Demolice po prvním debaklu ve třech hráčích v poli už k dalšímu zápasu nenastoupila. Černou neděli prožil nováček soutěže z Hrdějovic a pouze čas ukáže, zda se mladé mužstvo dokáže sžít s herními specifickými prvky sálového fotbalu a dokáže k elánu přidat minimálně taktiku. Raritou nedělních zápasů bylo, že poprvé v historii nepadla v soutěži za celý turnaj deseti utkání jediná karta. Uvidíme, jaké zajímavosti nám přinesou nadcházející víkendová klání.

Obě okresní ligy na Budějovicku zahájily nový ročník sálovky - výsledky soutěží naleznete v příslušných sekcích

O víkendu proběhly v hlubocké tělocvičně první zápasy okresních lig sálovky. Hned na úvod svedl los proti sobě dva aspiranty na prvenství, obhájce okresního titulu z Lišova tentokrát na Strojírnu nestačil. Ve druhé lize utrpěl dva debakly dorost Hrdějovic, který tak zaplatil nováčkovskou daň. Vstup naopak do soutěže vyšel dvěma kandidátům na prvenství – Rudolfovu a rezervě Tex-Coloru. V nižší soutěži došlo zároveň i k jedné raritě – poprvé v historii soutěže nebyla na celém turnaji od rozhodčích udělena za prohřešky jediná karta. O víkendu pokračují obě okresní ligy, v sobotu se hraje premiérově v hrdějovické hale /2. OL – začátek 8:00/, následně v neděli Na Sádkách /1. OL – začátek 7:45/. 

Anketa

Vedoucím jednotlivých mužstev byl zaslán před zahájením soutěží jednoduchý dotazník se sedmi položenými otázkami a bylo pouze na nich, zda odpoví... V příslušné rubrice jsou reakce, některé odpovědi i úsměvné :-).

Upozornění pro oddíly

Upozorňujeme všechny hráče startující v okresních soutěžích, že k povolení startu musí splňovat tyto náležitosti:

- být uvedeni na aktuální soupisce oddílu

- na utkání předložit registrační průkaz či průkaz k ověření totožnosti

/soupisku a průkazy hráčů uvedených v zápisu o utkání vedoucí mužstva předloží ke kontrole před utkáním rozhodčímu/

V případě nesplnění těchto náležitostí nebude rozhodčími start v utkání hráči umožněn !!!! 

 

Sálovkáři na Budějovicku již vyhlíží start soutěží

 

V zimě se fotbaloví nadšenci stěhují ze zelených pažitů do vytopených hal a nejinak tomu bude i v letošním roce. Na prahu nové sezony se tak ocitají i okresní soutěže sálového fotbalu, jejich kolotoč se spustí již o tomto víkendu.

Po dvouletém účinkování v soutěži nepokračuje tým Playmakers, naopak staronovým účastníkem jsou Bizoni a úplnými nováčky pak dorost Hrdějovic. Na startu tak bude 21 týmů rozdělených do dvou okresních lig.

Okresní prvenství obhajuje Lišov, jehož největšími rivaly zřejmě opět budou celky Legesu a Strojírny Honner. Černým koněm soutěže by mohl být postoupivší Adamov.

I druhá liga skýtá více aspirantů na prvenství, záležet bude na střeleckém umění a případné absenci kanonýrů Pouzara či Horáka.

Novinkou je vyhlášení All-Stars týmu po skončení ročníku, na jehož hlasování budou mít podíl kapitáni po každém odehraném utkání.

Začíná se již o tomto víkendu v tělocvičně ZŠ Hluboká (8:00, sobota – 1.OL, neděle – 2.OL), nově se letos sálovkáři představí také v hrdějovické tělocvičně, která v termínovém kalendáři nahrazuje Horní Stropnici.